Музыка мен өнердің өресінде – 40 жыл

Атырау мемлекеттік университетінде «Музыка және өнер» кафедрасының құрылғанына 40 жылдық мерейтойына орай «Өнер мен музыкалық педагогиканың өзекті мәселелері: дәстүрлер, инновациялар» тақырыбына Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының салтанатты ашылуы болып өтті.

Конференцияның басты мақсаты - аймақтағы музыка саласының мамандарының білімін жетілдіру, халықаралық тәжірибемен алмасу және қатысушылар мен оқытушылардың кәсіби шеберлігін арттыру, жас  мамандардың музыкалық біліктіліктерін шыңдап, әрі қарай кәсіби өсуіне мүмкіндіктер беріп және де өзімен бірге шығармашылық табыстан үлкен әсер алып кететіне ықпал ету болып табылады. Халықаралық конференцияға Қызылорда, Орал, Ақтөбе, Ақтау қалаларынан, Атырау мен Маңғыстау облыстарынан 100-ден аса қатысушылар мен қонақтар қатысты. Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының құрметті қонақтары: Қазақстанның еңбек сіңірген артисі, күйші Айгүл Үлкенбаева, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, дәстүрлі әнші Сәуле Жанпейісова, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Мемлекеттік сыйлықтың иегері, опера әншісі Шахмардан Абилов, Педагогика ғылымдарының докторы, профессор Р.Қ. Дүйсембинова және Ресейден келген қонақ, Астрахан мемлекеттік консерваториясының профессоры, хор дирижері Л.И.Егоровтар болды. «Өнер мен музыкалық педагогиканың өзекті мәселелері: дәстүрлер, инновациялар» атты Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясын Атырау университетінің ғылым жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Саламат Идрисов құттықтау сөз сөйлеп ашып, барлық келген қонақтар мен қатынасушыларға «қош келдіңіздер» айтты. Одан соң, Халықаралық ғылыми конференцияның жұмысы Атырау университетінің Акт залында жоғарыда аты аталған өнер қайраткерлерінің «Музыка және өнер» кафедрасының студенттерімен бірлескен салтанатты концертіне ұласты. Осы салтанатты кеште кафедра оқытушылары С.Әжікеннің, Т.Сүйінғаринаның, Қ.Кипиевтің, Г.Жақсиеваның орта және ЖОО оқу бағдарламасы үшін маңызы жоғары оқу-әдістемелік, ноталық, ғылыми кітаптарының тұсаукесері өткізілді.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 20

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 108

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 71

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 112

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 44

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.