Музыка мен өнердің өресінде – 40 жыл

Атырау мемлекеттік университетінде «Музыка және өнер» кафедрасының құрылғанына 40 жылдық мерейтойына орай «Өнер мен музыкалық педагогиканың өзекті мәселелері: дәстүрлер, инновациялар» тақырыбына Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының салтанатты ашылуы болып өтті.

Конференцияның басты мақсаты - аймақтағы музыка саласының мамандарының білімін жетілдіру, халықаралық тәжірибемен алмасу және қатысушылар мен оқытушылардың кәсіби шеберлігін арттыру, жас  мамандардың музыкалық біліктіліктерін шыңдап, әрі қарай кәсіби өсуіне мүмкіндіктер беріп және де өзімен бірге шығармашылық табыстан үлкен әсер алып кететіне ықпал ету болып табылады. Халықаралық конференцияға Қызылорда, Орал, Ақтөбе, Ақтау қалаларынан, Атырау мен Маңғыстау облыстарынан 100-ден аса қатысушылар мен қонақтар қатысты. Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының құрметті қонақтары: Қазақстанның еңбек сіңірген артисі, күйші Айгүл Үлкенбаева, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, дәстүрлі әнші Сәуле Жанпейісова, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Мемлекеттік сыйлықтың иегері, опера әншісі Шахмардан Абилов, Педагогика ғылымдарының докторы, профессор Р.Қ. Дүйсембинова және Ресейден келген қонақ, Астрахан мемлекеттік консерваториясының профессоры, хор дирижері Л.И.Егоровтар болды. «Өнер мен музыкалық педагогиканың өзекті мәселелері: дәстүрлер, инновациялар» атты Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясын Атырау университетінің ғылым жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Саламат Идрисов құттықтау сөз сөйлеп ашып, барлық келген қонақтар мен қатынасушыларға «қош келдіңіздер» айтты. Одан соң, Халықаралық ғылыми конференцияның жұмысы Атырау университетінің Акт залында жоғарыда аты аталған өнер қайраткерлерінің «Музыка және өнер» кафедрасының студенттерімен бірлескен салтанатты концертіне ұласты. Осы салтанатты кеште кафедра оқытушылары С.Әжікеннің, Т.Сүйінғаринаның, Қ.Кипиевтің, Г.Жақсиеваның орта және ЖОО оқу бағдарламасы үшін маңызы жоғары оқу-әдістемелік, ноталық, ғылыми кітаптарының тұсаукесері өткізілді.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.