Ұлт тілін ұлықтаған қаламгер

Адам мен қоғам өзгерген заманда ақиқатты айтуға, бабаларымыздың «Бас кеспек болса да, тіл кеспек жоқ» деген қағидасын берік ұстанып, қоғамның, үкіметтің, басшылардың кемшіліктерін дер кезінде байқап, үлкен азаттық танытып жүрген ақындарымыздың бірегейі – Мұхтар Шаханов.
Бұл күнде азаттығы мен поэзиясын бүкіл әлем мойындаған Мұхтар Шахановтың шығармашылығына арналған Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің ұйымдастыруымен "Ұлт тілін ұлықтаған қаламгер" атты поэзиялық кеші өтті. Кеш барысында Мұхаңның өмір белестерінен бейнекөрсетілімдер беріліп, шығармашылығынан өлеңдер оқылып, қойылым жасалып, әуезді әндері айтылды. Студенттердің поэзияға деген, ақынның әдемі әндеріне деген ыстық ықыластары кеш барысында белсенділіктері мен дайындықтарынан сезіліп тұрды.