«Atyraý radiosy»-ның жаңа радиостудиясы ашылды

Байланыс және ақпарат қызметкерлері күніне орай Атырауда «Қазақстан» республикалық телерадиокорпорациясы» АҚ Атырау облыстық филиалына қарасты «Atyraý radiosy»-ның жаңа радиостудиясы ашылып, жаңа радиотаратқышы іске қосылды.

Медиа аудитория Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетімен бірлескен жоба аясында жүзеге асып отыр. Университеттің  журналистика кафедрасының  меңгерушісі, қауымдастырылған  профессор  Мәншүк Тынышқалиқызы:

– «Кәсіби мерекемізбен тұспа тұс келіп жатқан маңызды шарада бас қосып тұрмыз. Телеарна ішінен ашылып жатқан медиа аудитория болашақ теле журналистер  дайындауға маңызы зор.  Бүгінде  білімді ғылыммен, тәжірибемен ұштастыру талабы  қойылып отыр. Бірлескен жобамыз еліміздегі дуалды білім беру жүйесіне қосқан үлесіміз болмақ. Телеарнаның кәсіби мамандарынан білімдерін жетілдіріп, кәсіби өсуге қадам басады», - деп белгілі ғалым телеарна ұжымының жұмысына сәттілік тіледі.

Іс-шара аясында «Қазақстан» РТРК» АҚ Атырау облыстық филиалының 5 қызметкері: «Atyraý radiosy» аға редакторы Слухия Қаттарқызы, редакторлар Гүлназ Кәрімжан, Айнагүл Қонысқалиқызы, Шолпан Абатқызы,  Индира Мерекенқызы журналистика ардагерлері қолынан Қазақстан журналистер одағы сыйлығының иегері атағымен марапатталды. Айтулы марапат «Atyraý radiosy»-ның 80 жылдығы мен Қазақстан журналистер одағының 60 жылдық мерейтойы құрметіне орай берілді.

«Қазақстан» республикалық телерадиокорпорациясы» АҚ Атырау облыстық филиалына қарасты «Atyraý radiosy»-ның тарихы 1938 жылы Гурьев облысының құрылуынан бастау алады. 1938 жылдың 2-ші наурызында алғаш рет радио хабары эфирге шықты.  Қазір ол 102.0 FM жиілігінде тәулігіне 17 сағат хабар таратып отыр.

«Абай – дана, Абай – дара қазақта»

25 Фев 2020 8

...Өсек, өтірік, мақтаншақ, Еріншек, бекер мал шашпақ, Бес дұшпаның білсеңіз. Талап, еңбек, терең ой, Қанағат, рақым ойлап қой, Бес асыл іс көнсеңіз... 2020 жылдың7 ақпан күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетіне қарасты Журналистика кафедрасының оқытушыларының ұйымдастыруымен қазақтың маңдайына біткен ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойы қарсаңында «Абай – дана, Абай – дара қазақта» атты тәрбиелік мәні бар, тағылымы үлкен шара өтті.

Сарайшық – Жошы ұлысы билеушілерінің пантеоны

21 Янв 2020 35

Бүгінде Жошы Ұлысы – Алтын Орда тарихындағы шешімін тап¬паған мәселенің бірі – Сарай¬шықтағы пантеон және ондағы жерленген ел билеген тұлғалар тарихы болып отыр. Сарайшық пантеоны 1475 жылғы венециялық монах Фра Мауроның картасында Жайықтың оң жағалауына салынған.

Айтыс ақындары мен жазба ақындар тең бе?!

12 Дек 2019 183

《Ақын орны – қаламы қандай биікке көтеріп шығарса, сол жерде. Ондай орын әсіресе биікте көп》.

«СПИД-ғасыр дерті»

4 Дек 2019 70

Ағымдағы жылдың Желтоқсанның 3-і күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, Журналистика кафедрасының оқытушылары Э.Гилажева, Н.Нұрланова, Г.Исмурзиналардың ұйымдастыруымен «СПИД-ғасыр дерті» тақырыбында 105,203,204 топ студенттерінің қатысуымен семинар-тренинг өтті.