Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті. Жаңалықтар

"Алаш тарихының Ақтаңдақтары" тақырыбындағы ашық сабақ

14-Наурыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Мәңгілік Ел" ғылыми зерттеу орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы, профессор Аққали Қабижанұлы Ахмет Студенттерге "Алаш тарихының Ақтаңдақтары"деген ауқымды тақырыпта ашық сабағын өткізді.

Сабақтың негізгі мақсаты: Жастарды Қазақтың тарихын білуге, тарихта орны қалған ұлы тұлғаларымыздың тарихын біліп, ұлықтау. Алаш тарихының тереңде жатқан қыр сырларына үңілу.

Амангелді Шамғонұлы Махамбет атындағы сыйлықтың иегері

28 Мар 2019 7

Найза мен қаламды қатар ұстаған жалынды ақын, ержүрек батыр Махамбет мұрасы – ұрпаққа ұран, елдік пен ерліктің өшпес рухы. Мемлекет басшысының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру», «Ұлы даланың жеті қыры» мақалалары аясында ақын шығармаларын қастерлеп, насихаттау ісіне үлес қосып жүрген өнер қайраткерлеріне Махамбет атындағы республикалық сыйлық табысталды.

Ғылыми кітапханаға тарту

28 Мар 2018 376

Журналистика кафедрасының меңгерушісі М.Т. Мұқашева  Р.Отарбаевтар отбасының атынан Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасына Р.Отарбаевтың әңгімелер жинағын – аудио-кітабын табыс етті.

Алғыс айтамыз

28 Фев 2018 350

Аудандық «Дендер» газетінің 2018 жылғы 8 ақпандағы №6 (8157) санында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті профессоры, тарих ғылымдарының докторы Аққали Ахметтің «Оралмай қалған боздақтар» атты мақаласынан соғыстан хабарсыз кеткен бауырымыз Өтешов Табылды туралы 77 жылдан  кейін дерегін оқып, көзімізге жас тұнды.