Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті. Жаңалықтар

Алғыс айтамыз

Аудандық «Дендер» газетінің 2018 жылғы 8 ақпандағы №6 (8157) санында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті профессоры, тарих ғылымдарының докторы Аққали Ахметтің «Оралмай қалған боздақтар» атты мақаласынан соғыстан хабарсыз кеткен бауырымыз Өтешов Табылды туралы 77 жылдан  кейін дерегін оқып, көзімізге жас тұнды.

Осыншама жылдар бойы қайран боздақтың есімін де атауға үрейленіп жүргенімізде оның тұтқынға түсіп, ақыры Польша жеріндегі ажал лагерінде қаза тапқаны жазылыпты. Бүгінде соңында ұрпағы да қалмаған азаматтың рухы риза, топырағы торқа, иманы жолдас болсын дейміз.

Ал боздақтың есімін елге қайтаруға жоқшы болған ғалым Аққали Ахметке мың алғыс айтамыз.

Ұрпақтары атынан денсаулық саласының ардагері Шолпан Қайыржанқызы, күйеу баласы Жолай Өмірбаев

Амангелді Шамғонұлы Махамбет атындағы сыйлықтың иегері

28 Мар 2019 8

Найза мен қаламды қатар ұстаған жалынды ақын, ержүрек батыр Махамбет мұрасы – ұрпаққа ұран, елдік пен ерліктің өшпес рухы. Мемлекет басшысының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру», «Ұлы даланың жеті қыры» мақалалары аясында ақын шығармаларын қастерлеп, насихаттау ісіне үлес қосып жүрген өнер қайраткерлеріне Махамбет атындағы республикалық сыйлық табысталды.

"Алаш тарихының Ақтаңдақтары" тақырыбындағы ашық сабақ

28 Мар 2019 1

14-Наурыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Мәңгілік Ел" ғылыми зерттеу орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы, профессор Аққали Қабижанұлы Ахмет Студенттерге "Алаш тарихының Ақтаңдақтары"деген ауқымды тақырыпта ашық сабағын өткізді.

Ғылыми кітапханаға тарту

28 Мар 2018 376

Журналистика кафедрасының меңгерушісі М.Т. Мұқашева  Р.Отарбаевтар отбасының атынан Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасына Р.Отарбаевтың әңгімелер жинағын – аудио-кітабын табыс етті.