Алғыс айтамыз

Аудандық «Дендер» газетінің 2018 жылғы 8 ақпандағы №6 (8157) санында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті профессоры, тарих ғылымдарының докторы Аққали Ахметтің «Оралмай қалған боздақтар» атты мақаласынан соғыстан хабарсыз кеткен бауырымыз Өтешов Табылды туралы 77 жылдан  кейін дерегін оқып, көзімізге жас тұнды.

Осыншама жылдар бойы қайран боздақтың есімін де атауға үрейленіп жүргенімізде оның тұтқынға түсіп, ақыры Польша жеріндегі ажал лагерінде қаза тапқаны жазылыпты. Бүгінде соңында ұрпағы да қалмаған азаматтың рухы риза, топырағы торқа, иманы жолдас болсын дейміз.

Ал боздақтың есімін елге қайтаруға жоқшы болған ғалым Аққали Ахметке мың алғыс айтамыз.

Ұрпақтары атынан денсаулық саласының ардагері Шолпан Қайыржанқызы, күйеу баласы Жолай Өмірбаев

«Абай – дана, Абай – дара қазақта»

25 Фев 2020 3

...Өсек, өтірік, мақтаншақ, Еріншек, бекер мал шашпақ, Бес дұшпаның білсеңіз. Талап, еңбек, терең ой, Қанағат, рақым ойлап қой, Бес асыл іс көнсеңіз... 2020 жылдың7 ақпан күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетіне қарасты Журналистика кафедрасының оқытушыларының ұйымдастыруымен қазақтың маңдайына біткен ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойы қарсаңында «Абай – дана, Абай – дара қазақта» атты тәрбиелік мәні бар, тағылымы үлкен шара өтті.

Сарайшық – Жошы ұлысы билеушілерінің пантеоны

21 Янв 2020 34

Бүгінде Жошы Ұлысы – Алтын Орда тарихындағы шешімін тап¬паған мәселенің бірі – Сарай¬шықтағы пантеон және ондағы жерленген ел билеген тұлғалар тарихы болып отыр. Сарайшық пантеоны 1475 жылғы венециялық монах Фра Мауроның картасында Жайықтың оң жағалауына салынған.

Айтыс ақындары мен жазба ақындар тең бе?!

12 Дек 2019 179

《Ақын орны – қаламы қандай биікке көтеріп шығарса, сол жерде. Ондай орын әсіресе биікте көп》.

«СПИД-ғасыр дерті»

4 Дек 2019 68

Ағымдағы жылдың Желтоқсанның 3-і күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, Журналистика кафедрасының оқытушылары Э.Гилажева, Н.Нұрланова, Г.Исмурзиналардың ұйымдастыруымен «СПИД-ғасыр дерті» тақырыбында 105,203,204 топ студенттерінің қатысуымен семинар-тренинг өтті.