Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті. Жаңалықтар

Ғылыми кітапханаға тарту

Журналистика кафедрасының меңгерушісі М.Т. Мұқашева  Р.Отарбаевтар отбасының атынан Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасына Р.Отарбаевтың әңгімелер жинағын – аудио-кітабын табыс етті.

Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, «Парасат» орденінің иегері, республикалық Махамбет, Халықаралық Ш.Айтматов атындағы сыйлығының иегері, Халықаралық Ш.Айтматов академиясының академигі, қоғам қайраткері, жазушы, журналист, публицист, драматург, «Ақ жайық» журналының редакторы Рахымжан Отарбаевтың әңгімелер жинағы - аудио - кітабының тұсаукесер рәсімі 24 наурыз күні «Атырау – Ақпарат» баспасөз орталығында өтті.

Аталмыш шарада Қазақстан жазушылар Одағының хатшысы, Мемлекеттік сыйлығының лауреаты Ұ. Есдаулет, Қазақстан жазушылар Одағы хатшысының орынбасары, белгілі журналист, публицист М.Құлкенов, ақын Н.Дәуітайұлы Р.Отарбаевтың публицистикасы, драматургиясының ерекшеліктері және творчествосы туралы естеліктерімен бөлісті.

Маншук МУКАШЕВА,

Журналистика кафедрасының меңгерушісі

Амангелді Шамғонұлы Махамбет атындағы сыйлықтың иегері

28 Мар 2019 6

Найза мен қаламды қатар ұстаған жалынды ақын, ержүрек батыр Махамбет мұрасы – ұрпаққа ұран, елдік пен ерліктің өшпес рухы. Мемлекет басшысының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру», «Ұлы даланың жеті қыры» мақалалары аясында ақын шығармаларын қастерлеп, насихаттау ісіне үлес қосып жүрген өнер қайраткерлеріне Махамбет атындағы республикалық сыйлық табысталды.

"Алаш тарихының Ақтаңдақтары" тақырыбындағы ашық сабақ

28 Мар 2019

14-Наурыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Мәңгілік Ел" ғылыми зерттеу орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы, профессор Аққали Қабижанұлы Ахмет Студенттерге "Алаш тарихының Ақтаңдақтары"деген ауқымды тақырыпта ашық сабағын өткізді.

Алғыс айтамыз

28 Фев 2018 350

Аудандық «Дендер» газетінің 2018 жылғы 8 ақпандағы №6 (8157) санында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті профессоры, тарих ғылымдарының докторы Аққали Ахметтің «Оралмай қалған боздақтар» атты мақаласынан соғыстан хабарсыз кеткен бауырымыз Өтешов Табылды туралы 77 жылдан  кейін дерегін оқып, көзімізге жас тұнды.