Ғылыми кітапханаға тарту

Журналистика кафедрасының меңгерушісі М.Т. Мұқашева  Р.Отарбаевтар отбасының атынан Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасына Р.Отарбаевтың әңгімелер жинағын – аудио-кітабын табыс етті.

Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, «Парасат» орденінің иегері, республикалық Махамбет, Халықаралық Ш.Айтматов атындағы сыйлығының иегері, Халықаралық Ш.Айтматов академиясының академигі, қоғам қайраткері, жазушы, журналист, публицист, драматург, «Ақ жайық» журналының редакторы Рахымжан Отарбаевтың әңгімелер жинағы - аудио - кітабының тұсаукесер рәсімі 24 наурыз күні «Атырау – Ақпарат» баспасөз орталығында өтті.

Аталмыш шарада Қазақстан жазушылар Одағының хатшысы, Мемлекеттік сыйлығының лауреаты Ұ. Есдаулет, Қазақстан жазушылар Одағы хатшысының орынбасары, белгілі журналист, публицист М.Құлкенов, ақын Н.Дәуітайұлы Р.Отарбаевтың публицистикасы, драматургиясының ерекшеліктері және творчествосы туралы естеліктерімен бөлісті.

Маншук МУКАШЕВА,

Журналистика кафедрасының меңгерушісі

«Абай – дана, Абай – дара қазақта»

25 Фев 2020 2

...Өсек, өтірік, мақтаншақ, Еріншек, бекер мал шашпақ, Бес дұшпаның білсеңіз. Талап, еңбек, терең ой, Қанағат, рақым ойлап қой, Бес асыл іс көнсеңіз... 2020 жылдың7 ақпан күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетіне қарасты Журналистика кафедрасының оқытушыларының ұйымдастыруымен қазақтың маңдайына біткен ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойы қарсаңында «Абай – дана, Абай – дара қазақта» атты тәрбиелік мәні бар, тағылымы үлкен шара өтті.

Сарайшық – Жошы ұлысы билеушілерінің пантеоны

21 Янв 2020 34

Бүгінде Жошы Ұлысы – Алтын Орда тарихындағы шешімін тап¬паған мәселенің бірі – Сарай¬шықтағы пантеон және ондағы жерленген ел билеген тұлғалар тарихы болып отыр. Сарайшық пантеоны 1475 жылғы венециялық монах Фра Мауроның картасында Жайықтың оң жағалауына салынған.

Айтыс ақындары мен жазба ақындар тең бе?!

12 Дек 2019 175

《Ақын орны – қаламы қандай биікке көтеріп шығарса, сол жерде. Ондай орын әсіресе биікте көп》.

«СПИД-ғасыр дерті»

4 Дек 2019 68

Ағымдағы жылдың Желтоқсанның 3-і күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, Журналистика кафедрасының оқытушылары Э.Гилажева, Н.Нұрланова, Г.Исмурзиналардың ұйымдастыруымен «СПИД-ғасыр дерті» тақырыбында 105,203,204 топ студенттерінің қатысуымен семинар-тренинг өтті.