«ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» АТТЫ ЖАС ТАРИХШЫЛАРДЫҢ ПӘНДІК ОЛИМПИАДАСЫ

28 сәуірде Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында «Ақтабан шұбырынды, Алқакөл сұлама» тарихи оқиғасының 300 жылдығына  арналған дәстүрлі                               «Тарих тұңғиығында» атты жас тарихшылардың пәндік олимпиадасы өтті. Олимпиада 5 кезеңнен тұрады.
1 кезең -  Әр топ өздерін таныстырады:  (өз топтары туралы слайд) – 2 минут – максималды ұпайы - 10 ұпай
2 кезең - Біліміңді сына: (тест сұрақтарына жауап беру) – Тестілеуге 30 минут уақыт. Әрбір дұрыс жауап 1 ұпаймен бағаланады,  максималды ұпайы – 30 ұпай.
3 кезең -  Сәтті кезең: Топ сайысы (өз таңдаулары бойынша бір тақырып алып ғылыми тұрғыда жоба қорғау) - 6 минут уақыт беріледі. Максималды ұпайы -30 ұпай
4  кезең - Тарихқа саяхат:  (шарты: тарихи хронологиямен жұмыс)  - максималды ұпайы – 15 ұпай. (5 минут)
5 кезең -  Сөздік қор: Тарихи терминдер - максималды ұпайы – 15  баллдық жүйемен бағаланады. (5 минут)
5 кезеңнің қорытындысы бойынша ең жоғары ұпай – 100 ұпай. Жүлделі орындар 5 кезең нәтижесі бойынша жоғары ұпай алған қатысушыларға берілді.
3-ші орындар: Жылыой ауданы, №17 орта  мектептің «Алаш» тобы - Бурабекова Альбина, Тағанқызы Жұлдызай, Рахманова Нұрай, №36 мектеп-гимназияның «Алаш» тобы - Қалыбаева Айару Әлібекқызы, Қанат  Ербұлан Қанатұлы, Самат Нұрқожа Мұратұлы университеттің ішкі ережесіне сәйкес, 6В01601 – «Тарих пәні мұғалімі, тарихшы зерттеуші, гуманитарлық пәндер оқытушысы» және 6В02201 – «Тарихшы-зерттеуші, гуманитарлық пәндер оқытушысы» білім бағдарламалары бойынша ақылы негізде оқуға   30% жеңілдік берілді.

2-ші орындар: IT мектеп лицей.  Оян қазақ» тобы - Таған Айсұлу, Манарбекқызы Аружан, Серік Анеля – 50%,  Махамбет ауданы білім бөлімінің «Оңай Шонаев атындағы орта мектебі» КММ-сі. Команда аты: «Бейбарыс» тобы - Тарғын Марлен, Кисеев Данияр, Талғат Жантөре - ақылы негізде оқуға  30% жеңілдік тағайындалды.

1-орын Ғ.Мұратбаев атындағы орта мектептің «Құрылтай» тобы - Балатов Дулат, Серікпай Дастан, Меңдібай Махамбет 4 жылдық білім бағдарламаларына университет грантына ие болды.
Барлық сайысқа қатысушылар сертификат, жетекшілер алғыс хатпен  марапатталды.