Алматы қаласында әріптестердің кездесуі, Қазақстандағы Erasmus Ұлттық кеңсесі жағынан бақылау жүргізу

2017 жылдың 25-27 қазанында Алматы қаласында Қазақ ұлттық аграрлық университетінде ERASMUS + жобасы бойынша № 574056-EEP-1-2016-1-PL-EPPKA2-CBHE-SP- «Өмір бойы оқыту арқылы тұрақты дамуды үйрену» халықаралық әдістемелік семинар өтті. Іс-шараға университет бойынша координатор А. Шилибекова, менеджер А.Мусаева қатысты.

Семинардың негізгі міндеттері:

• «жасыл» дескрипторлардың құрамын келістіру;
  • «жасыл» бағыты тұжырымдамасы шеңберінде халықтың нысаналы топтарын идентификациялау және олардың біліктілігін арттыру;
  • «жасыл» дағдыларды оқыту және оларды оқу бағдарламаларында  қолдануға қатысты зерттеулердің әдістемелік негіздерін талдау; (DIT тәжірибесіне сүйене отырып).

Семинар бағдарламасы әр түрлі жобалық қызмет түрлерін қамтиды. Дайындалған үлгілерге, тиісті әкімшілік және қаржылық мәселелерге негізделген сапаны қамтамасыз етудің құралдары мен рәсімдері және жобаның екінші жылындағы нақты іс-қимыл жоспары талқыланды.

Бағдарламаға сәйкес, 23.10.2017 ж. жұмыс пакеттерінің талқылануымен және оларды жүзеге асыру дәрежесімен жалпы пленарлық отырыс өткізілді. Жұмыстар «Жерді басқару», «Экология» және «Тағамның қауіпсіздігі» жобаларының негізгі топтарында ұйымдастырылды. Командалар Қазақстан мен Ресейдегі үш бағыттағы ағымдағы ахуалды талдау жасады.

Семинар шеңберінде 2017 жылдың 25 қазанында өткен жалпы жобалық жиналыста модульдік бағдарламалардың үлгілерімен пікірталас - «миға шабуыл» форматта өтті.

Семинар мұғалімдердің «жасыл» дағдыларды дамыту, тәжірибе алмасу және Қазақстанда жүзеге асыруға арналған әдістемелік қолдауды дамыту ең лайықты ұсыныстарды қалыптастыру бойынша әлеуетін арттыруға мүмкіндік берді.