KZ RU EN

Бастауыш мектептегі оқыту жұмысын ұйымдастыру формасы

9 қараша  мектепке дейінгі және бастауыш білім беру кафедрасының қауымдастырылған профессоры, п.ғ.к. Туленова Улдай Талкашовна  бастауыш білім беру деңгейінің педагогы  мамандығының  1 курс студенттеріне  бастауыш білім беру педагогикасы пәнінен бастауыш мектептегі оқыту жұмысын ұйымдастыру формасы тақырыбында ашық дәріс сабағын өткізді.Сабақтың мақсаты: Қазіргі білім беру жүйесіндегі  оқытуды ұйымдастыру формасын түсіндіру, талдау және оны қолданудың жолдарын бірлесіп айқындау.
Дәрісте: 1.Қазіргі білім беру жүйесіндегі оқытуды ұйымдастыру формасы, сабақ түрлері және оның дидактикалық құрлымы  сипатталады;
2. Оқуды ұйыдастыру формасы сабақтың түрлері талданады;
3. Оқытудың формасын жаңартылған білім беруде қолдану      мүмкіндіктері анықталады. Сабақ тақырыпқа сәйкес «Өзіңді өзің тани біл» атты тренингтен басталып, ой қозғау әдісі бойынша өткен тақырыпқа шолу жасалды. Жаңа сабақтың мазмұны прблемалық оқытудың міндеттерін шешуге бағытталып ұйымдастырылды. Жаңа сабақта  оқу формасы, оқу-ұйымдастыру формасы, оқытуды ұйымдастыру формасы сабақ, сабақтың түрлері, сабаққа қойылатын дидактикалық талаптар, сабақтың түрлерi жəне оның дидактикалық құрылымы баяндалды. Сабақтың ұйымдастыру құрлымы видео ролик арқылы көрсетіліп, кері байланыспен сабақ қортыланды.Ашық сабаққа оқу бөлімінің мамандары, кафедра меңгерушісі және кафедраның профессор оқытушылары қатынасты. Туленова Улдай Талкашовнаның ашық сабағы ЖОО талаптары мен критерилерге сәйкес жоғарғы дәрежеде өткізілді. Ашық сабаққа  қатысушылар сабақты талдап, жоғарғы бағаға бағалады. Оқу бөлімінің бас маманы Юсупова  Гулнар Мандыбаевна және азаматтық құқық  кафедрасының аға оқтушысы, магистр Айтмуханова  Дидар әріптесіміз Туленова Улдай Талкашовнаға сабақты шебер ұйымдастырғанына ризашылығын білдіре отырып,    университеттің жас оқытушыларына дәрістер өткізуге ұсыныс білдірді.

Дөңгелек үстел

17 Ноя 2023 5