KZ RU EN

Тәжірибе алмасу – кәсіби қажеттілікті шыңдау

Атырау университетінің профессор оқытушылар құрамы «Орхун» академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша Өзбекстан Республикасы, Коканд қаласы Kokand University Коканд университетіне академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша «Мектепке дейінгі бастауыш білім беру» кафедрасының профессоры, п.ғ.к. Туленова Улдай Талқашқызы 16.10.23 - 28.10.23 жыл арлығында тәжірибеден өттіп, жоспарланған жұмыстарын сәтті атқарып келді.  ЖОО арасындағы  ынтымақтастықтық меморандумы  шеңберінде тәжірибе алмасу және ішкі академиялық ұтқырлық бағдарламасын жүзеге асыру  мақсатында Коканд университетің Білім беру кафедрасының профессор - оқтушыларымен ынтымақтастықта  ғылыми әдістемелік бағытта дөңгелек үстел,  дәріс – семинар сабақтарын жүргізіп, әріптестерімен бірлесе ғылыми  зерттеу жұмыстарын жүгізді. Коканд Университетінің «Білім беру» кафедрасында «Мектепке дейінгі білім беру», «Бастауыш білім беру», «Психология» мамандықтары бойынша мамандар даярлайды. Мектепке дейінгі білім беру, Бастауыш білім беру, Психология мамадықтарының студенттеріне Педагогика, Тәрбие жұмысының әдістемесі, Инновациялық технология пәндерінен дәріс оқып студентерге оқытуды ұйымдастырудың мазмұнын түсіндіріп, талдау және оны қолданудың жолдарын көрете білді.  Тәжірибе барысында кафедраның профессор оқытушыларына «Кәсіби білім берудегі педагогикалық қарым -  қатынас» тақырыбында семинар, «Өзіңді тани біл» атты тренинг ұйымдастырып өздерінің мінездері мен ерекше қасиеттерін анықтауда өз тәжірибесімен бөлісті.
Педагогтердің кәсіби қажеттілігін дамыту – оның тәжірибе арқылы үздіксіз өз білімін жетілдіріп, дамып, шыңдауға әкелетін тың жаңалықтарды қабылдау мен меңгертудің қарқынды үдерісі. Сондықтан, академиялық ұтқырлық бағдарламасы ЖОО профессор оқытушылар құрамының өзара тәжірибе алмасуына, білім бағдарламаларын жетілдіріп, ғылыми бағытта бірлесіп жұмыс жасауға үлкен мүмкіндік береді. Тәжірибе алмасу арқылы екі университет арасында бірқатар ортақ мәселелерді шешуде өте құнды тәжірибе алмасу болғандығына университет басшылығына, халықаралық байланыстар бөліміне үлкен алғысымызды білдіреміз.

Дөңгелек үстел

17 Ноя 2023 9