KZ RU EN

Кафедра тарихы

Білім беру кеңестігінде өзіндік орны бар Қазақстанның батыс өңіріндегі ең іргелі жоғарғы оқу орны болып табылатын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінің 6В01703 «Шетел тілі:екі шетел тілі», 7М01703 «Шетел тілдері және мәдениетаралық байланыс» білім бағдарламасы бәсекелестікке қабілетті білім берудің халықаралық талаптарына сай білікті мамандар даярлап келе жатыр.

1992 ж. Атырау облысына шетелдік инвесторлардың көптеп келуіне байланысты ағылшын тілі мамандығына сұраныс артты. Сол кездегі университет ректоры Х.Б.Табылдиев, Атырау облыстық білім беру басқармасының басшысы Ж.Б.Өмірбекованың тікелей араласуымен тарих – филология факультетінде ағылшын тілі бөлімі болып ашылып, алғашқы студенттерді қабылдады.

Арнаулы пәндер бойынша оқу үрдісін жүргізу Т.Я.Капаруллина, Н.В.Найденова, А.Ж.Капакова, В.А.Леонова сынды оқытушыларға тапсырылды. Студенттер санының өсуіне байланысты Абылайхан атындағы Қазақ Халықаралық қатынастар және Әлем Тілдері университетінен ф.ғ.к. А.С.Елешованы, колледж, аудан, қала мектептерінен тәжірибелі мұғалімдер Н.А.Сурина, В.Н.Турушова, А.И.Леонова, А.Т.Тлеугалиева, З.Р.Отарова, С.Қ.Мұхтарова, Н.Б.Абдрахманова және мамандықты жақсы бітіріп ғылым жолына түскен оқу орнының түлектері Ж.Ж.Нұржанова, Э.Д.Абдол, А.Т.Теміртасова, Г.А.Туленова сынды мамандар жұмысқа қабылданды.

«Шетел тілін оқыту әдістемесі» кафедрасын 1992-1995 жылдары И.Н.Казачкова, 1995-2010 жылдары доцент А.Ж.Капакова, 2010-2012 жылдары аға оқытушы А.Т.Тлеугалиева, 2012-2013 жылдары п.ғ.к. Ж.Ж.Нұржанова және 2013 жылдан бері п.ғ.к. Э.Д.Абдол басқарып келеді. Кафедрада «Ы.Алтынсарин» атындағы төсбелгі, ҚР. Білім беру ісінің құрметті қызметкері, «А.Байтұрсынов» атындағы төсбелгісі, ҚР Білім және Ғылым министрінің құрмет грамотасының және «ЖОО үздік оқытушысы - «2017» грантының иегері, «Болашақ» бағдарламасының степендиаты бар.

Шетел тілін оқытудың заманауи әдістерін үйреніп, білім жетілдіру мақсатында кафедраның профессор-оқытушылары Малайзия, Англия, Португалия, Қырғызстан, Түркия, Германия, Ресей мемлекеттерінде ғылыми тағылымдамадан және біліктілік арттыру курстарынан өтті.Университет тарапынан студенттерге шетелде білімін жетілдіруге толық жағдай жасалған. Халықаралық академиялық ұтқырлықпен мамандық студенттері Оңтүстік Корея, АҚШ, Қытай, Франция, Литва, Қырғызстан, Түркия мемлекеттерінде, сонымен қатар Қазақстанның ең алдыңғы жоғары оқу орындарында білімдерін жетілдіре алады.