KZ RU EN

Кафедра тарихы

2019-2020 оқу жылының қазан айынан бастап Университеттің ғылыми кеңес шешімімен «Азаматтық-құқықтық пәндер» кафедрасы болып бөлініп қайта құрылды. Кафедра 5В030100 Құқықтану мамандығы бойынша бакалавриат және 2019 жылғы білім бағдарламасына сәйкес 6В04201-Құқықтану, 6В04203-Халықаралық құқық білім беру бағдарламасы бойынша бакалавриат дайындайды. Кафедрада штат бойынша ғылым кандидаттары, магистрлар, аға оқытушылар, барлығы 20 оқытушы-профессор қызмет етеді.

Кафедра міндеттері:
- оқудың әдісі мен түрлерін, ғылыми-әдістемелік материалдарды студенттерге білім беру барысында кеңінен пайдалану;
- оқудың теориялық негізі мен тәжірибелік біліктілікті ұштастыру, студенттердің кәсіби даярлығын жүргізу;
- студенттердің кәсіби дайындықтарының деңгейін көтеру;
- оқудың әдісі мен түрлерін, ғылыми-әдістемелік материалдардың дайындығы мен апробациясы;
- студенттер қызметінің кәсіби біліктілігін қалыптастыру;
- студенттерді заң, әділдік, адам және азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының әрдайым жоғары тұру қағидасы негізінде тәрбиелеу.

Кафедраның сапалық құрамы болашақ заңгерлерді теориялық, методикалық және арнайы дайындау ісімен айналысады.

5В030100- Құқықтану, 6В04201-Құқықтану мамандығы білім беру бағдарламасы бойынша мамандану бағыттары негізінде юриспруденция саласындағы кешенді тапсырмаларды, кәсіби шешуге бағытталған фундаментальды теориялық білім мен дағдыларға ие мамандар дайындауға бағытталған.

Білім беру бағдарламасы мақсатты оқыту процесі болып табылады және теориялық дайындық пен тәжірибелік-бағытталған сабақтардың теңдестірілген үйлесімділігінен тұрады, бұл толық, сапалы білім алу, заңтану саласындағы кәсіби құзыреттілікті қамтамасыз етеді және заң қызметінің түрлі салаларында жұмысқа орналасу мүмкіндіктерін кеңейтуге ықпал етеді.

Атап айтқанда:
-Құқық қорғау органдары;
- Арнайы мемлекеттік органдар;
- Мемлекеттік билік пен басқарудың сот, атқарушы және өкілетті органдары;
- Мемлекеттік және мемлекеттік емес кәсіпорындар;
- Қоғамдық мекемелер;
- Құқық қорғау ұйымдары;
- Адвокатура;
- Қаржы мекемелері;
- Сақтандыру және аудиторлық компаниялар

6В04203 - Халықаралық құқық білім беру бағдарламасы қазақстандық заңнама нормаларын, сондай-ақ халықаралық жария және халықаралық өркениет құқығы нормаларын зерделеу тоғысында жасалған жұмысқа орналасу мүмкіндігін кеңейтеді, яғни білім алушы халықаралық құқық маманы, сондай-ақ қазақстандық құқық маманы іске асыруға мүмкіндігі бар.

6В04203 - Халықаралық құқық білім беру бағдарламасын бітірген студент заң қызметінің түрлі салаларында жұмысқа орналасу мүмкіндіктеріне ие болады. Атап айтқанда:
- консулдық және дипломатиялық өкілдіктер;
- халықаралық корпорациялар;
- ҚР Сыртқы істер министрлігі;
- адвокатура;
- прокуратура органдары;
- құқық қорғау ұйымдары;
- халықаралық құқық қорғау ұйымдары;
- мемлекеттік билік пен басқарудың сот, атқарушы және өкілетті органдары;
- құқық қорғау органдары.
- әр түрлі ұйымдардағы заң бөлімдері (корпорациялар, ЖШС, банктер және т. б.);
- соттарда өкілдік ету;
- сақтандыру компаниялары және өзге де қаржы мекемелері

Мамандық студенттеріне кәсіби білім беру және білікті мамандар даярлау, бірлескен ғылыми зерттеулер жүргізу мақсатында бітіруші студенттер Атырау облыстық прокуратурасына, Атырау облыстық Әділет департаментіне, Атырау облыстық Ішкі істер департаментіне, Атырау облысы адвокаттар алқасына, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі Комитетінің Атырау облысы бойынша басқармасына, Атырау қалалық мамандандырылған әкімшілік сотына, Атырау облысының кәмелетке толмағандардың істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотына, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне және т.б өзара ынтымақтастық туралы Меморандум негізінде оқу танысу, өндірістік және дипломалды тәжірибелерге жіберіледі.

Кафедра міндеттері:
- студенттердің кәсіби дайындықтарының деңгейін көтеру;