KZ RU EN

Оқу және ғылыми қызмет

Ғылыми қызмет

Экономика және құқық факультетінің қылмыстық құқық пәндері кафедрасының негізінде «Қазақстан Республикасының қылмыстық және қылмыстық іс жүргізу заңнамасын жетілдіру» ғылыми мектебі жұмыс істейді.

Ғылыми мектептің мақсаты қылмыстық-құқықтық пәндер кафедрасының білікті ғылыми-педагогикалық кадрларын, магистранттары мен студенттерін, мүдделі ведомстволарды, ұйымдарды, құқық қорғау органдарын қылмыс және онымен күрес мәселелерін зерттеу және практикалық шешу үшін біріктіру. Қазақстан Республикасындағы қылмыстың жай-күйін, құрылымы мен динамикасын зерделеу, құқық бұзушылықтың алдын алудың ғылыми негіздерін дамыту.Ғылыми мектеп жұмысына қатыса отырып, студенттер қылмыстық құқық және криминология саласындағы өз бетінше ғылыми-зерттеу қызметінде тәжірибе жинақтайды, пенитенциарлық құқық, топтық жұмыс дағдыларын дамыту.
     Кафедра жанынан заң клиникасы құрылды – бұл «Атырау университеті» ММ құрылымдық бөлімшесі. Х.Досмұхамедов», 6В04201 – «Құқықтану», 6В04202 – «Құқық қорғау қызметі» білім беру бағдарламасы бойынша аз қамтылғандарға заңгерлік көмек көрсету арқылы студенттерді кәсіби дағдыларға үйрету мақсатында құрылған.
      Емхана жұмысындағы басым бағыт – аз қамтылған және басқа да әлеуметтік қорғалмаған азаматтарға келесі бағыттар бойынша құқықтық көмек көрсету: конституциялық құқық; әкімшілік құқық; еңбек құқығы; әлеуметтік қамсыздандыру туралы заң; тұрғын үй құқығы; отбасы құқығы; азаматтық құқық; мұрагерлік құқық.

Негізгі мақсаттар:
- құқықтық мәселелер бойынша азаматтарды қабылдау және кеңес беру;
- құқықтық құжаттарды дайындау және ресімдеу;
- құқықтық құжаттармен және мәліметтер базасымен жұмыс істеу;
- халыққа өзекті тақырыптар бойынша басылымдарды дайындау және тарату.

құқықтық мәселелер;

- мемлекеттік және мемлекеттік емес органдармен және ұйымдармен ынтымақтастық жүзеге асырылады;
- әр түрлі құқық салалары және басқа да өзекті мәселелер бойынша ғылыми-практикалық конференциялар, кездесулер мен дөңгелек үстелдер өткізіледі;

Негізгі функциялары:

- Атырау университетінің студенттеріне заң мамандығы бойынша практикалық қызмет дағдыларын меңгеру мүмкіндігін беру;
- Атырау университеті студенттерінің соттардың және басқа құқық қорғау органдарының жұмысының нақты тәжірибесінен алынған материалдармен жұмыс істеу дағдыларын дамыту;
- азаматтардың практикалық сұраныстарына жедел ден қоюға мүмкіндік беретін халық, БАҚ және заң клиникасы арасында ақпарат алмасудың тиімді механизмін құру.

Кафедра «Қылмыстық құқық пәндері» кафедрасы Cousera онлайн бағдарламасы негізінде сертификат алды. Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы 85 сертификатқа ие болды.