KZ RU EN

Кафедра тарихы

«Экономика» кафедрасы алғашқыда 1995 жылдың 1-қыркүйегіндегі Универеситеттің ғылыми кеңесінің шешімімен «Экономика және менеджмент» кафедрасы, кейіннен 2015 жылдың 26 тамызында «Экономика» кафедрасы болып өзгертілді.

Экономика кафедрасы заманауи мамандарды даярлау мен оқытуға олардың еңбек нарығында бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін қажетті сапалы экономикалық білім беруге елеулі үлес қосып келеді. Экономика кафедрасының түлектері еліміздің алдыңғы қатарлы жоғар оқу орындарында және өз университетімізде ғалым-экономистер, магистерлер мен бакалаврлар еліміздің батыс аймағында және жалпы еліміздің ірі кәсіпорындарында, әлеуметтік және мемлекеттік қызметтерінде жұмыс жасайды.

Кафедра меңгерушісі лауазымында 1997-1999 оқу жылдары - Суюнбаева Г.Г., 1999-2000 о.ж.- Нурушев Г.Ж., 2000-2013 о.ж.- Сабирова Р.К., 2013-2016 о.ж.- Адиетова Э.М., 2016 жылдың қыркүйегінен кафедра жұмысына Сабирова Р.К. жетекшілік етуде. Олар кафедраның оқу-педагогикалық және ғылыми-зерттеу қызметтерінде өлшеусіз қызмет етіп, өз үлестерін қосты.

2017 жылы кафедраның а.ш.ғ.д. М.Ж.Дюсегалиев Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбековтың Құрмет Грамотасына, экономика және бизнес магистрі Бисембиева Ж.Қ. және 2018 жылы э.ғ.м. Мукашева А.Ж. ҚР БҒМ Алғыс хатына ие болды.

2018 жылы Сабирова Р.К. «2017 жылдың Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы» атағының иегері болды.

Әртүрлі уақытта кафедрада оқу пәндерін жүргізу үшін өндірістен маман-тәжірибешілер тартылды, олардың ішінде Суюнбаева Г.Г.- э.ғ.к. «Каспий Инжиниринг» ЖШС директоры; Нугманов Б.Т. – коммерциялық банк директоры; Андабаева Г.К. – Әл-Фараби атындағы Қаз ҰУ менеджмент және маркетинг кафедрасының доценті; Танкиева А.К. – Нархоз университетінің доценті; Баймукашева М.К. – э.ғ.д. Атырау мұнай және газ университетінің Экономика, менеджмент және бухгалтерлік есеп кафедрасының меңгерушісі; Избасарова Л.Б. -э.ғ.к. Атырау мұнай және газ институтының доценті; Салихов Т.С. - э.ғ.к. «Оңтүстік-Батыс мал және өсімдік шаруашылығы ғылыми зерттеу институты» ЖШС аға ғылыми қызметкері; Хамидуллин Т. - э.ғ.к. Санкт-Петербург қаласында кәсіпорын жетекшісі; Тагайбекова Н.П. - PhD, Батыс Қазақстан инновациялық-технологиялық университетінің аға оқытушысы; Шилибекова У.С.- Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің халықаралық бөлім жетекшісі, Идресов А.Х. - «Атамекен» Атырау облысы Кәсіпкерлер Палатасының директоры, Турагалиев Г.Х. - «Атамекен» Атырау облысы Кәсіпкерлер Палатасының бас сарапшысы.

Кафедраны ұйымдастыру және қызметі ҚР БҒМ бекітілген біліктілік талаптарының негізінде жүзеге асырылады. Кафедраның негізгі міндеті – тек қана Атырау аймағы үшін емес, жалпы еліміздің барлық қаржы жүйесі үшін жоғары білікті мамандарды дайындау.

2019 жылдың мамыр айында Экономика кафедрасы ARQA білім сапасын аккредиттеу және сараптау тәуелсіз агенттігінің 2024 жылдың 29 мамырына дейін 5В050600-Экономика және 6М050600-Экономика мамандықтарына мамандандырылған аккредиттеуден өтті. (Сертификат нөмірлері № HE-SA 000066, № HE-SA 000067)