«Жас музыка зерттеушілер» ғылыми мектебінің 2021 жылға ЕСЕБІ

Музыка және өнер кафедрасының қауымдастырылған профессор м.а., өнертану кандидаты Б.Ж.Тұрмағамбетованың жетекшілігіндегі
«Жас музыка зерттеушілер» ғылыми мектебінің 2021 жылға ЕСЕБІ

•  Жоспар бойынша үш ғылыми бағытта жобалар атқарылып 1 жинақ жарық көрді, 1 жинақ баспаға ұсынылды, 1 мақала жарық көрді.

1) Жоба құрамы – «музыкалық білім» мамандығынан А.Кітапқали, Б.Ғазымова 4-курс, С.Жұмағұлов 3-курс студенттері.
Кітап «Хаттар Дүйсемәлиевтің музыкалық мұрасы». Көмекші оқу құралы / құрастырушы Б.Тұрмағамбетова. – Алматы: Service Press, 2021. – 104 б.

Іс-шара атауы

Өткізілген мерзімі

Жауапты

Нәтижесі

Кіітаптың таныстырылымы

5-қазан, 2021

Атырау ТВ.

Тікелей эфир, 12:30

3-курс студенті Ғ.Тел, Б.Тұрмағамбетова эфирге шықты

Кітаптың тұсауеесері

6-қазан, 2021

Оқу ғимараты Акт зал

Презентация-концерт

Танымал әншілер мен 3-4 курс студенттері концерт қойды

Кітаптың тұсауеесері

Құрманғазы ауданы,

С.Көшекбаев атынд. Мәдениет үйі

Презентация-концерт

Аудан музыканттары мен 3-4 курс студенттері концерт қойды

Кітап Ғылыми Кеңестен өтіп, С.Көшекбаев Мәдениет үйінің қаржыландыруымен Алматы қ. шығарылды.
Жинақты құрастырған Б.Тұрмағамбетова, нотаға түсірген – студенттер А.Кітапқали, Б.Ғазымова. нотаны компьютерге терген С.Жұмағұлов. кітап республикадағы ірі кітапханаларға таратылды. Кітаптағы әндер алғаш рет жүйеленіп, нотаға түсіріліп, жарияланды. Мұндағы «Жандайшап», «Қыдырбайға», «Оралым» әндері кафедраның «халық әні» мамандығыныі репертуарына енді. Сонымен қатар бұл әндерге Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясының оқытушылары қызығушылық танытты. Қазақ ұлттық Өнер университетінің батыс әншілік мектебі ұстаздарына берілді.

2) жоба құрамы – «халық әні» мамандығының 3-курс студентері Ғ.Тел, А.Қалиева.
Нәтижесінде «Домбырамен ән шырқайық» жинағы дайындалып, Ғылыми Кеңестен өтіп, университет баспаханасына ұсынылды.
«Домбырамен ән шырқайық» жинағы қосымша музыкалық білім беру орындарына көмекші оқу құралы. Мұнда кең танымал батыс аймағының халықтық лирикалық әндері домбыра сүйемелімен нотаға түсті.