«ЖҰМЕКЕН ЖЫРЛАРЫНДАҒЫ ҰЛТ РУХЫ» атты кездесу өтеді

2020 жылдың 19-20 қарашасында Жұмекен Нәжімеденнің туғанына 85 жыл толуына орай жұмекентанушы, ҚР Мәдениет қайраткері, Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі, ақын Алмас АХМЕТБЕКҰЛЫМЕН «ЖҰМЕКЕН ЖЫРЛАРЫНДАҒЫ ҰЛТ РУХЫ» атты кездесу өтеді.

Алмас Ахметбекұлы биыл туғанына 85 жыл толған Жұмекен Нәжімеденнің 100 өлеңіне талдау жасаған. Бір ақыннан 100 өлең талдау - онда таңдаулы жүз өлең болу кездесе бермейтін құбылыс.

“Көктудың желбірегені” өлеңімен танымал ақынның Жұмекенді туған өлке Атырауда, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінде кездесуі мән-маңызы биік жиын. Ол - поэзия әлеміндегі осынау бекзат болмыс туралы - оның Жұмекен жасаған көркем жазирасы туралы бірегей кездесу болмақ.

Жұмекен Нәжімеденұлының туғанына 85 толуына орай «Bairaq.kz» әдебиет порталымен бірлесе отырып  «Жұмекеннің 100 өлеңі» үлкен жобасы аясында талданған отызға жуық мақаланы “bairaq.kz” порталынан оқи аласыз. Кездесуге келерде, немесе оған онлайн қатысарда аталған порталдан кемінде бір мақаласымен танысып шықсаңыз спикермен еркін сөйлесуге, түсінуге, оған сұрақ беруге мүмкіндік болар еді.

Ұйымдастырушылар: Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті және журналистика кафедрасы

Өтетін уақыты: 19-20 қараша 2020 жыл, сағат 10.00-де

ZOOM платформасында (идентификатор: 808 808 8998 пароль: 12345)