Филология феномені

Осындай атаумен 14 сәуір күні филология мамандығының 3 курс студенттерінің ұйымдастыруымен ҚР ҰҒА-ның академигі, филология ғылымдарының докторы, профессор Зейнолла Қабдоловтың 90 жылдығына арналған апталықтың алғашқы күні болып өтті.

Апталықтың беташарында «Тау тұлға» атты З. Қабдолов туралы бейнефильм тамашаланды. Шәкірттер Қабдоловтанушы ғалым, ф.ғ.д., профессор Қ.Ө.Жүсіппен кездесіп, көкейдегі сұрақтарға жауап алды. Кездесу барысында ақын өлеңдері жатқа оқылып, күмбірлеген күй де тартылды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 20

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 5

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 36

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 33

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.