Филология феномені

Осындай атаумен 14 сәуір күні филология мамандығының 3 курс студенттерінің ұйымдастыруымен ҚР ҰҒА-ның академигі, филология ғылымдарының докторы, профессор Зейнолла Қабдоловтың 90 жылдығына арналған апталықтың алғашқы күні болып өтті.

Апталықтың беташарында «Тау тұлға» атты З. Қабдолов туралы бейнефильм тамашаланды. Шәкірттер Қабдоловтанушы ғалым, ф.ғ.д., профессор Қ.Ө.Жүсіппен кездесіп, көкейдегі сұрақтарға жауап алды. Кездесу барысында ақын өлеңдері жатқа оқылып, күмбірлеген күй де тартылды.

Облыстық олимпиададан бас жүлде

22 Окт 2018 5

5В050119 Шет тілі; екі шет тілі мамандығының 3 курс студенті   Мадлен – Нильда Ерсайнова  қазақ, орыс, ағылшын тілін жетік меңгерген жастардың арасындағы “Тілдарын” облыстық олимпиадасында бас жүлдені жеңіп алып, республикалық олимпиадаға жолдама алды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 31

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 30

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 41

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 46

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.