19 қазан – қазақтың қайсар қаламгері, көрнекті жазушы, драматург Рахымжан Отарбаевтың туған күні

Прозасы терең, ешкімге ұқсамайтын өзіндік қолтаңбасы бар ірі жазушының есімі қазақ әдебиеті тари­хын­да алтын әріптермен жазылып қа­­лды. Ол – Қазақстанда ғана емес, бас­қа да көптеген мем­лекетте та­ныл­ған са­наулы суреткердің бірі еді. Оның пьесалары еліміздің барлық және Ресей, Қырғызстан, т.б. елдің театрларында сахналанды.

Жазушының шығармалары елімізде ғана емес, шетелдерде де кеңінен танымал. Оның таңдамалы шығармалары орыс, қыр­ғыз, қытай, араб, түрік және ағылшын тіл­деріне аударылған. Әдебиеттің алтын қорын өзінің баға жетпес туындыларымен толықтырған Рахымжан Отарбевтың шығармалары мәңгілік өшпейді.

Осы атаулы күнге орай Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінің Қазақ тілі және әдебиеті кафедрасы даңқты қаламгердің шығармашылығын насихаттау мақсатында 1 курс студенттеріне арналған онлайн дәрістер өткізуде.

P.S. Айта кетейік, былтыр өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өткен болатын. Аталмыш шараға келген қонақтар университетімізге арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездескен болатын. Сурет мұрағаттан.