Атыраудың алаугері

Атырау 2017 жылғы қысқы Универсиаданың алау эстафетасын 27 қаңтарда қабылдайды.

Мұнайлы өңірді аралап өтетін алауды Универсиада астанасы – Алматыға жеткізу миссиясы атыраулық боксшы, Азия чемпионатының қола жүлдегері, еліміздің төрт дүркін чемпионы, халықаралық жарыстардың жеңімпазы Назым Ищановаға жүктеліп отыр.
Өлкеміздегі алау эстафетасы салтанаты екі кезеңге жоспарланған. Алаугерлердің бірінші тобы Атырау мұнай және газ университетінен Махамбет атындағы облыстық қазақ драма театрына дейін жүріп өтсе, екінші тобы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне дейін жеткізеді.
Облыс орталығындағы жоғары және кәсіптік білім беру ұйымдарының белсенді студенттері, оқу озаттары, облыстың танымал спортшылары, сала ардагерлері дүбір алауын 12 шақырым бойы алып жүріп, мемлекеттік университеттің алдында Назымға тапсырады. Ал, жерлес спортшы қызымыз 29 қаңтарда оңтүстік астанада өтетін 28-інші қысқы Универсиаданың ашылу салтанатына қатысады. Сөйтіп, әр облыстан таңдалған 16 студент Алатау төрінде алауды бір тостағанда біріктіреді.
Қолда бар мәліметтерге сәйкес, алауды алып жүретіндер қатарында самбо күресінен Қазақстан Республикасының спорт шебері, Азия чемпионы Айдынбай Қайырберді, «Д.Нұрпейісова атындағы музыка академиясы» Атырау музыка колледжінің студенті, оқу үздігі Айғаным Ихсанова,  Атырау көлік және коммуникация колледжінің студенті, белсенді жас Ерсайын Идеятов, самбодан әлем чемпионы Саида Капсалыхова, грэпплингтен және джиу-джитсудан ел чемпионаттарының жүлдегері Дәулет Елемесовтер бар.
Айта кетсек, Универсиада алауы еліміздің 22 мың шақырымдық атырабын басып өтеді деп жоспарлануда.

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 50

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 36

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 297

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 104

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 209

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.