Атыраудың алаугері

Атырау 2017 жылғы қысқы Универсиаданың алау эстафетасын 27 қаңтарда қабылдайды.

Мұнайлы өңірді аралап өтетін алауды Универсиада астанасы – Алматыға жеткізу миссиясы атыраулық боксшы, Азия чемпионатының қола жүлдегері, еліміздің төрт дүркін чемпионы, халықаралық жарыстардың жеңімпазы Назым Ищановаға жүктеліп отыр.
Өлкеміздегі алау эстафетасы салтанаты екі кезеңге жоспарланған. Алаугерлердің бірінші тобы Атырау мұнай және газ университетінен Махамбет атындағы облыстық қазақ драма театрына дейін жүріп өтсе, екінші тобы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне дейін жеткізеді.
Облыс орталығындағы жоғары және кәсіптік білім беру ұйымдарының белсенді студенттері, оқу озаттары, облыстың танымал спортшылары, сала ардагерлері дүбір алауын 12 шақырым бойы алып жүріп, мемлекеттік университеттің алдында Назымға тапсырады. Ал, жерлес спортшы қызымыз 29 қаңтарда оңтүстік астанада өтетін 28-інші қысқы Универсиаданың ашылу салтанатына қатысады. Сөйтіп, әр облыстан таңдалған 16 студент Алатау төрінде алауды бір тостағанда біріктіреді.
Қолда бар мәліметтерге сәйкес, алауды алып жүретіндер қатарында самбо күресінен Қазақстан Республикасының спорт шебері, Азия чемпионы Айдынбай Қайырберді, «Д.Нұрпейісова атындағы музыка академиясы» Атырау музыка колледжінің студенті, оқу үздігі Айғаным Ихсанова,  Атырау көлік және коммуникация колледжінің студенті, белсенді жас Ерсайын Идеятов, самбодан әлем чемпионы Саида Капсалыхова, грэпплингтен және джиу-джитсудан ел чемпионаттарының жүлдегері Дәулет Елемесовтер бар.
Айта кетсек, Универсиада алауы еліміздің 22 мың шақырымдық атырабын басып өтеді деп жоспарлануда.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 8

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 31

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.