Атыраудың алаугері

Атырау 2017 жылғы қысқы Универсиаданың алау эстафетасын 27 қаңтарда қабылдайды.

Мұнайлы өңірді аралап өтетін алауды Универсиада астанасы – Алматыға жеткізу миссиясы атыраулық боксшы, Азия чемпионатының қола жүлдегері, еліміздің төрт дүркін чемпионы, халықаралық жарыстардың жеңімпазы Назым Ищановаға жүктеліп отыр.
Өлкеміздегі алау эстафетасы салтанаты екі кезеңге жоспарланған. Алаугерлердің бірінші тобы Атырау мұнай және газ университетінен Махамбет атындағы облыстық қазақ драма театрына дейін жүріп өтсе, екінші тобы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне дейін жеткізеді.
Облыс орталығындағы жоғары және кәсіптік білім беру ұйымдарының белсенді студенттері, оқу озаттары, облыстың танымал спортшылары, сала ардагерлері дүбір алауын 12 шақырым бойы алып жүріп, мемлекеттік университеттің алдында Назымға тапсырады. Ал, жерлес спортшы қызымыз 29 қаңтарда оңтүстік астанада өтетін 28-інші қысқы Универсиаданың ашылу салтанатына қатысады. Сөйтіп, әр облыстан таңдалған 16 студент Алатау төрінде алауды бір тостағанда біріктіреді.
Қолда бар мәліметтерге сәйкес, алауды алып жүретіндер қатарында самбо күресінен Қазақстан Республикасының спорт шебері, Азия чемпионы Айдынбай Қайырберді, «Д.Нұрпейісова атындағы музыка академиясы» Атырау музыка колледжінің студенті, оқу үздігі Айғаным Ихсанова,  Атырау көлік және коммуникация колледжінің студенті, белсенді жас Ерсайын Идеятов, самбодан әлем чемпионы Саида Капсалыхова, грэпплингтен және джиу-джитсудан ел чемпионаттарының жүлдегері Дәулет Елемесовтер бар.
Айта кетсек, Универсиада алауы еліміздің 22 мың шақырымдық атырабын басып өтеді деп жоспарлануда.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 30

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 23

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 195

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 159

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 115

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды