Атырау университетінде республикалық информатиктер олимпиадасы басталды

6 сәуірде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Білім және ғылым министрлігінің 2017 жылғы пәндік олимпиадаларды базалық жоғары оқу орындарында өткізу кестесіне сәйкес «5В011100 - Информатика» мамандығынан мемлекеттік және мемлекеттік емес жоғары оқу орындары арасындағы студенттердің IX республикалық олимпиадасы басталды. Олимпиадаға еліміздің түрлі аймақтарынан барлығы 14 команда қатысуда.

Олимпиаданың ашылу рәсімінде университет ректоры А.Талтенов қатысушыларды білім сайысының басталуымен құттықтап, командаларға сәттілік тіледі.

Түске дейін олимпиаданың сынама кезеңінен өткен білімпаздар олимпиада есептерін шығару және нәтижесін тексеру программаларымен танысып, тестілік есептер шығарды.

Түстен кейін бірінші кезеңі басталды. Ертен, 7 сәуірде, сайыстың 2-шіә айналымы өтетін болады. Сонымен қатар сайысты өткізу бағдарламасына сай, «Хан ордалы Сарайшық» мемориалдық кешеніне саяхат ұйымдастырылды.

Барлық сайыскерлерге өз білімдерін дәлелдеп, жеңіс тұғырынан көрінуге тілек білдіреміз.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 15

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 52

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 17

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 35

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 45

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.