Сарайшықты қорғауға қаржы бөлінді

Кеше Елордада өткен халықаралық конферецияда Атырау облысының әкімі Нұрлан Ноғаев Сарайшықты сақтап қалу үшін 1,5 млрд теңге қаржы бөлінетінін айтты. Өйткені, Алтын Орда тұсында салынған шаһарды Жайықтың суы жыл сайын шайып жатыр. Суға бөгет қоймаса, тарихи жәдігерлер мүлдем жойылып кетуі мүмкін. Сондай-ақ, алқалы жиында Мәдениет және спорт министрлігінің ежелгі қаланы қалпына келтіру жұмыстары үшін тағы да 100 млн теңге бөлгені де белгілі болды. Бұл көптен бері қордаланып келген мәселенің оң шешім тапқанын атыраулықтар ерекше қуанышпен қабылдады.
Дереккөз: http://atyrautv.kz

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.