Сарайшықты қорғауға қаржы бөлінді

Кеше Елордада өткен халықаралық конферецияда Атырау облысының әкімі Нұрлан Ноғаев Сарайшықты сақтап қалу үшін 1,5 млрд теңге қаржы бөлінетінін айтты. Өйткені, Алтын Орда тұсында салынған шаһарды Жайықтың суы жыл сайын шайып жатыр. Суға бөгет қоймаса, тарихи жәдігерлер мүлдем жойылып кетуі мүмкін. Сондай-ақ, алқалы жиында Мәдениет және спорт министрлігінің ежелгі қаланы қалпына келтіру жұмыстары үшін тағы да 100 млн теңге бөлгені де белгілі болды. Бұл көптен бері қордаланып келген мәселенің оң шешім тапқанын атыраулықтар ерекше қуанышпен қабылдады.
Дереккөз: http://atyrautv.kz

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 45

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 16

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 34

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 44

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.