АГУ дауысы

Сәуір айының алғашқы күндерінде университетімізде жастар арасында бұрын соңды болмаған "Университет дауысы" атты жоба өткізілді.

"Университет дауысы" - бұл оқу орнының студенттері арасында таланттарды анықтап, жас әншілердің беделін көтеру мақсатында ұйымдастырылған болатын.

Жоба негізінен үш бөлімнен тұрады: бірінші бөлім - халық әндері, екінші бөлім - қазақ тіліндегі заманауи әндер, үшінші бөлім - еркін тақырыптағы әндер. Университетімізде тұңғыш рет өтіп жатқан бұл жобаға арнайы 50 мың теңге көлеміндегі жүлде қоры бөлінді. Сондай-ақ 1-3 курс аралығында 7 студент бақ сынады.

Бірінші бөлімде халық әндерін өз нақышына келтіріп орындаған қатысушыларымыз, екінші бөлімде де заманауи әндерден өз өнерлерін паш етті. Сәуірдің үші күні өткен алғашқы екі бөлімнің қорытындысы бойынша ақтық мәреге төрт қатысушы іріктелініп алынды. Сәйкесінше, 4-ші сәуір күні өткен сында қатысушыларымыз еркін тақырыптағы әндерімен қазылар алқасын әсем дауысымен таң қалдырды.

Қатысушылардың шығармашылығын мен орындаушылық шеберлігін әділ қазылар құрамындағы тіркеу бөлімінің директоры Балнұр Кереева, Жастар саясаты департаментінің директоры Бибінұр Қорған, "Халел" студенттік театрының режиссері Бекболат Амиржанов бағалады. Әділқазылардың қорытынды шешімі бойынша үшінші орынды Шаденов Бексұлтан, жүлделі екінші орынды Жолдасқалиева Мөлдір, сондай-ақ бірінші орынды Сатыбалдиев Шерхан ұтып алса, "Университет дауысы" байқауының бас жүлдесі Бақытова Айданаға бұйырды. Барлық қатысушылар ақшалай және алғыс хатпен марапатталды.

Ұлт зиялысы

24 Апр 2018 12

Феномен-бұл ерекше өұбылыс, біртуар тұлғаның қайталанбас кескін-келбеті, болмыс бітімі. Х. Досмұхамедовтің өмірі-соның куәсі"

Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

24 Апр 2018 6

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Пәндік олимпиаданың жеңімпаздары аңықталды

23 Апр 2018 121

2018 жылғы 21 сәуірінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында пәндік олимпиада өткізілді.

Академиялық ұтқырлық – білім берудегі биік белес

23 Апр 2018 36

Ағымдағы жылдың 19 сәуірінде Бішкек қаласындағы Манас университеті басшылығында Түркі университеттер одағының ||| Бас ассамблеясы ұйымдастырылды.

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 90

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.