АГУ дауысы

Сәуір айының алғашқы күндерінде университетімізде жастар арасында бұрын соңды болмаған "Университет дауысы" атты жоба өткізілді.

"Университет дауысы" - бұл оқу орнының студенттері арасында таланттарды анықтап, жас әншілердің беделін көтеру мақсатында ұйымдастырылған болатын.

Жоба негізінен үш бөлімнен тұрады: бірінші бөлім - халық әндері, екінші бөлім - қазақ тіліндегі заманауи әндер, үшінші бөлім - еркін тақырыптағы әндер. Университетімізде тұңғыш рет өтіп жатқан бұл жобаға арнайы 50 мың теңге көлеміндегі жүлде қоры бөлінді. Сондай-ақ 1-3 курс аралығында 7 студент бақ сынады.

Бірінші бөлімде халық әндерін өз нақышына келтіріп орындаған қатысушыларымыз, екінші бөлімде де заманауи әндерден өз өнерлерін паш етті. Сәуірдің үші күні өткен алғашқы екі бөлімнің қорытындысы бойынша ақтық мәреге төрт қатысушы іріктелініп алынды. Сәйкесінше, 4-ші сәуір күні өткен сында қатысушыларымыз еркін тақырыптағы әндерімен қазылар алқасын әсем дауысымен таң қалдырды.

Қатысушылардың шығармашылығын мен орындаушылық шеберлігін әділ қазылар құрамындағы тіркеу бөлімінің директоры Балнұр Кереева, Жастар саясаты департаментінің директоры Бибінұр Қорған, "Халел" студенттік театрының режиссері Бекболат Амиржанов бағалады. Әділқазылардың қорытынды шешімі бойынша үшінші орынды Шаденов Бексұлтан, жүлделі екінші орынды Жолдасқалиева Мөлдір, сондай-ақ бірінші орынды Сатыбалдиев Шерхан ұтып алса, "Университет дауысы" байқауының бас жүлдесі Бақытова Айданаға бұйырды. Барлық қатысушылар ақшалай және алғыс хатпен марапатталды.

Ғажайып оқулықтар

20 Июн 2018 18

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедраларының оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 38

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 31

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 56

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 25

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.