АГУ дауысы

Сәуір айының алғашқы күндерінде университетімізде жастар арасында бұрын соңды болмаған "Университет дауысы" атты жоба өткізілді.

"Университет дауысы" - бұл оқу орнының студенттері арасында таланттарды анықтап, жас әншілердің беделін көтеру мақсатында ұйымдастырылған болатын.

Жоба негізінен үш бөлімнен тұрады: бірінші бөлім - халық әндері, екінші бөлім - қазақ тіліндегі заманауи әндер, үшінші бөлім - еркін тақырыптағы әндер. Университетімізде тұңғыш рет өтіп жатқан бұл жобаға арнайы 50 мың теңге көлеміндегі жүлде қоры бөлінді. Сондай-ақ 1-3 курс аралығында 7 студент бақ сынады.

Бірінші бөлімде халық әндерін өз нақышына келтіріп орындаған қатысушыларымыз, екінші бөлімде де заманауи әндерден өз өнерлерін паш етті. Сәуірдің үші күні өткен алғашқы екі бөлімнің қорытындысы бойынша ақтық мәреге төрт қатысушы іріктелініп алынды. Сәйкесінше, 4-ші сәуір күні өткен сында қатысушыларымыз еркін тақырыптағы әндерімен қазылар алқасын әсем дауысымен таң қалдырды.

Қатысушылардың шығармашылығын мен орындаушылық шеберлігін әділ қазылар құрамындағы тіркеу бөлімінің директоры Балнұр Кереева, Жастар саясаты департаментінің директоры Бибінұр Қорған, "Халел" студенттік театрының режиссері Бекболат Амиржанов бағалады. Әділқазылардың қорытынды шешімі бойынша үшінші орынды Шаденов Бексұлтан, жүлделі екінші орынды Жолдасқалиева Мөлдір, сондай-ақ бірінші орынды Сатыбалдиев Шерхан ұтып алса, "Университет дауысы" байқауының бас жүлдесі Бақытова Айданаға бұйырды. Барлық қатысушылар ақшалай және алғыс хатпен марапатталды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 11

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 27

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 32

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 15

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.