«Жайдарман» - әзілқойлар мекені

Әзілқой жігіттер мен қыздар жиналған «Жайдарман» ойыны жастар арасында қарқынды дамуда. Ұтымды әзілдерімен көрерменге көтеріңкі көңілкүй сыйлайтын жастар, «Жайдарман» ойнау арқылы сахна мәдениеті мен сөйлеу мәнерін, ән айтып, би билеу, сондай-ақ ой ұшқырлығымен қатар актерлік шеберліктерін дамытады. Бойында өнері бар шығармашыл жастар сапалы әзіл-қалжыңы мен шеберліктерін шыңдай түседі. Жалпы, «Жайдарман» жастарға не береді? Ол жастардың заманмен қатар дамып, өмірде өз орындарын табуына септігін тигізеді.

Осындай көңілді тапқырлар жиналған «Жайдарман» ойыны 31 наурыз күні университетіміздің «Студенттік өзін-өзі басқару құрылымының» ұйымдастыруымен наурыз айындағы іс-шараларды қорытындылады. Бұл ойынға арнайы университетіміздің факультеттерінен жасақталған командалар «Ректор кубогы-2017-ні» алу үшін сынға түсті. Атап айтқанда, «Өнер және спорт факультеті» командасы, экономика және құқық факультетінен «Пигуди», жаратылыстану және ауылшаруашылық факультетінен «Достар», гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультетінен «Бірдеңе», аты айтып тұрғандай «Физмат» және де инновациялық білім беру факультетінен «Innovation» командалары өнер көрсетті.

Ойын екі бөлімнен тұрды: таныстыру және жамбы ату. Командаларға әділ бағасын берген әділқазылар құрамы «Жерұйық» командасының мүшелері Рахманов Чингиз, Ескендір Қоблан, сондай-ақ университетіміздегі «Халел» студенттік театрының режиссері әрі «Жас Отан» жастар қанатының белсенді мүшесі Амиржанов Бекболат пен Жастар саясаты департаментінің қызметкерлері Сарманқұлов Нұрлан мен Құрметұлы Абылай сынды тұлғалардан жасақталды.

Ойын соңында әділқазылар өз шешімдерін шығарып, үздік ойыншыларды анықтады. Олар: Рамазан Салық, Нұрым Айбек, Қайпан Парасат, Сабыров Нұрбол, Таңатаров Қуаныш және Инаматов Әділет. «Достар», «Физмат», «Өнержәне спорт факультеті» командалары Алғыс хатпен марапатталды. «Сын түзелмей, мін түзелмейді» демекші, бірқатар командалардың ойын сценарий мен әзілдердің мазмұнына қатысты жетілдіретін тұстары әлі де бар.

Тартысты өткен ойын нәтижесінде «Пигуди» командасы үшінші орынға, ал «Innovation» командасы екінші орынға ие болды. Ұтымды әзілдерімен көрермен көңілінен шыққан «Бірдеңе» командасы екінші жыл қатарынан ректор кубогын қанжығаларына байлады.

Барлық командаларды жеңістерімен құттықтай отырып, мағыналы әзілдерге толы жайдарман ойыны дәстүрлі түрде өтіп тұруына тілекшіміз!

Малика Такежанова
Журналистика мамандығының 1-ші курс студенті

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 59

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.

Ғылыми апталық мерекелік шараға ұласты

18 Апр 2018 74

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 12 сәуір Қазақстан Республикасының Ғылым саласы қызметкерлері күніне орай өткізілген апталық марапаттау кешіне ұласты.

«Sarmad»-тың сырлы саздары

18 Апр 2018 22

Апта сəрсенбісінде өнер кафедрасында тағы бір айрықша кездесу өтті. Бұл жолы қонақ болып «Алаш ұстазы» төсбелгісінің иегері, композитор, этномузыкант Бауыржан Ақтаев жəне оның жетекшілігіндегі «Шабыт» халықаралық фестивалінің лауреаты этно-фольклорлық «Sarmad» ансамблі келді.

Студенттер мен магистранттардың ғылыми конференциясы

17 Апр 2018 43

Ғылым күні қызметкерлері күніне орай өткен ғылым апталығы аясында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Жастар және ғылым» атты дәстүрлі студенттер мен магистранттардың конференциясы өтті. Конференция студенттер мен магистранттар, жас зерттеушілердің ғылыми және шығармашылық белсенділігін арттыру,  дарынды және ынталы жастар үшін тиімді коммуникативтік алаң құру мақсатында ұйымдастырылды.

Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері талқыланды

16 Апр 2018 37

12 сәуір – ғылым қызметкерлері күніне орай университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының ұйымдастыруымен «Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері» тақырыбындағы ғылыми семинар өтті. Кафедра жанындағы тұрақты ғылыми семинардың кезекті мәжілісі кеңейтілген сипатта өтіп, оған Атырау қаласы жалпы білім беретін мектептерінің тарих пәні оқытушылары қатысты.