Олимпиада жеңімпаздары анықталды

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

Олимпиаданың өткізілу мақсаты - шығармашылық мүмкіншіліктерді ашу, жеке тұлғаның қарқынды қалыптасуы және жеке тұлғаның дамуы үшін жағдайлар жасау, ең дарынды студенттерді таңдау және қолдау. Сонымен қатар, студенттердің интеллектуалды әлеуеттерін қалыптастыруға жағдай жасап, студенттер мен жас ғалымдарды қазіргі заманғы ғылыми мәселелерді шешуге тарту, ғылыми қызметтерге қызығушылықтарды дамыту. Білім сайысына қатысқан оқушыларға әділ баға беретін әділқазылар құрамында - Атырау қалалық білім бөлімінің маманы Бижанова Алия Сисенқызы, гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы, PһD, профессор Хамидуллина Динара Ұлықпанқызы, т.ғ.к., қауымдастырылған профессор Сармурзина Нағима болды. Олимпиадаға 33 мектептеп қатысқан 132 оқыушы 4 тур бойынша бақтарын сынап, іріктелді. 1-тур бойынша Әрбір команданың топ жетекшілері өз командасын таныстырды (командасының атын, ұранын) Үй тапсырмасын баяндау үшін (онда неліктен осы ат таңдалғанын, команда аты, ұраны,эмблемасы аралығындағы байланыс) әрбір командаға максимум 3-5 минуттан уақыт берілді. 2 тур бойынша 2020 жылдың атаулы даталарына қатысты 1 беттік эссе жазады, (тақырыбы жеребе суыру арқылы анықталды). регламент - 15 мин., 10 баллдық жүйемен бағаланады. 3 тур бойынша «Қазақстан тарихы» бойынша тестілеу конкурсына командалар қатысады. 30 сұрақтан тест сұрақтарына жауап береді. Әрбір дұрыс жауапқа – 1 балл. (регламент 20 мин) 4 тур бойынша Елбасының «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында өлке тарихына байланысты ғылыми жоба қорғау (регламент 5-7 мин., 10 баллдық жүйемен бағаланады). Сайыс соңында қазылар алқасының шешімі бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректор грантына №21 Жамбыл атындағы орта мектептің оқушысы Қайрлиева Назерке иеленді. Ал, жүлделі II-ші орынды №38 мектеп-лицейі мен №4 Ю.А.Гагарин атындағы орта мектеп және III-ші орынды Қ.Қайсенов атындағы №33 жалпы білім беретін орта мектеп, Ф.Оңғарсынова атындағы орта мектеп , үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған №30 мектеп гимназиясы иеленді. Сайыс соңында барлық қатысушы мектеп оқушыларына олимпиадаға қатысқанын анықтайтын сертификат пен арнайы сыйлықтар табысталды.