Абайдың 175 жылдық мерейтойы салтанатты түрде ашылды

Қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлау - Абайды тану.

Өткен жылғы 30 мамырда 2020 жылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын мемлекеттік деңгейде мерекелеу туралы Президент Жарлығы шыққан болатын. Осыған орай, биыл ел көлемінде 500-ге жуық түрлі іс-шара өтеді деп жоспарланып отыр.

Атыраулықтар Абайды ұлықтау рәсімін бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәдени-спорттық кешенінде бастады.

Абай мұрасын елімізде кеңінен насихаттау мақсатында ұйымдастырылған шараға облыс әкімі Махамбет Досмұхамбетов, зиялы қауым өкілдері және университетіміздің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері қатысты.

Шара барысында Абай әндері мен өлеңдерін өңірімізге танымал әншілер, Дина Нұрпейісова атындағы академиялық ұлт аспаптар оркестрі және жас өнерпаздары орындады. Абайдың жүріп өткен жолынан хабар берер көріністер сахналанып, көрермен көзайымына айналды.

Студенттер арасында ашық турнир өтті

27 Фев 2020 4

Университетіміздің спорт мәдени кешенінде Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 – жылдық мерей тойына орай «Гір спорты мен қол күрестен» студент, жастар (ұлдар, қыздар) арасында ашық турнир өтті.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 23

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 38

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

«Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» жинағы жарық көрді

24 Фев 2020 28

2020 жылдың 19 ақпан күні Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Рухани жаңғыру» кеңсесінде  «Мәңгілік ел» ғылыми-зенрттеу орталығының ғылыми қызметкері, қауымдастырылған профессор, ҚР Тарих және қоғамтану ғылымдары Академиясының академигі Аманкелді Шамғоновтың «Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті.

Қоғамды басқарудағы технологиялар мен кәсіби этика пәнінен «Мемлекеттік және муниципалды қызметкерлердің кәсіптік этикасы» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 8

2020 жылдың 21 ақпан күні «Менеджмент» кафедрасында 6В04103 – Экономика және мемлекеттік басқару мамандығының 1 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.