Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

Іс-шараның негізгі мақсаты жастарды адал жолмен жүруге, адалдыққа үйрету. Сыбайлас жемқорлық туралы қысқаша мағұлматтар беру. Студенттердің бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұрарлық мәдениетін қалыптастырып, патриоттық тәрбие қалыптастыру.

Алғашқы сөз Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым жөніндегі проректоры Идрисов Саламат Нұрмұханұлына берілді.

Жазушы Ж.М.Ақжанов көп жылдар бойы шет мемлекеттерде тұрған, Қызылорда облысы, Қазалы ауданының тумасы. Жазушылыққа бала кезінен зейін қойған. Жан мырза итальян, малай, ағылшын, тай, орыс, қазақ тілдерін жетік меңгерген азамат.Қазіргі таңда бірқатар кітаптардың авторы, мысалы:«Сладкий дождь», «Солнце улыбнется тебе», «Сенің түнгі Күнің», «Путь врача», сондай-ақ «Степь и судьба», «Аспаннан құлаған тастар» сияқты және т.б.еңбектерін атап өтуге болады.Соның ішінде қазіргі таңда жемқорлыққа қарсы көркем шығармашылық бағыттағы шығармаларында әлеуметтік бағыттағы тақырыптар, әр азаматтың басынан өтетін өмірлік жағдайлар терең қозғалған.

Сонымен бірге Жан Мұхарабұлы жастарды рухани-мәдени даналықты көркем әдебиет оқу арқылы бойларына дарытуды насихаттап жүрген жандардың бірі.

Кездесу барысында Жан Мұхарабұлы мен студенттер сұрақ, жауап алмасты.

Кездесу соңында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлкекеттік университетінің ғылым жөніндегі проректоры Идрисов Саламат Нұрмұханұлы жұмысына табыс тілеп, алғысын білдірді.

Еске салай кетейік, бұл кездесу ҚР-ның әр аумағында өткізілуде. Келесі кездесу кеші Маңғыстау облысында жалғасатын болады.