«Әбіш Кекілбаев және қазақ прозасының даму белестері»

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласының аясында Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек Ері,мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Халық жазушысы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығына арналған «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» республикалық ғылыми-практикалық конференцияның секциялық мәжілістері өтті.

Толығырақ тоқталып өтсек,  Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің аға оқытушысы Балтоғаева Жайлы Елепқызының жүргізуімен «Әбіш Кекілбаев және қазақ прозасының даму белестері» атты тақырыппен және рухани жаңғыру өңірлік кеңсесінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Атырау өңірінің тарихы, этнографиясы мен археологиясы ғылыми-зерттеу орталығының директоры - Сапанов Сайфулла Жұмабайұлының жүргізуімен «Әбіш Кекілбаев қоғам және мемлекет қайраткері» атты секциялық мәжілістері өтті.

Сонымен қатар, Ә.Кекілбаевтың әдеби мұрасын зерттеу орталығында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің аға оқытушысы Қайыржанова Бибігүл Сейілханқызы жүргізуімен «Әбіш Кекілбаев шығармаларын оқытудың өзекті мәселелері» атты тақырыбы талқыланды.