Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Шараға университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының ұжымы мен ұстазымыздың шәкірттері қатысты.

Қатысушылардың қатарында, ақын, филология ғылымдарының докторы,профессор Қадыр Жүсіп және тарих ғылымдарының кандидаты, гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы Кайыргалиева Гулфайруз Кайыргалиевна болды. Сонымен қатар, ұстазымыз қызмет еткен медиа орталық ұжымы қатысты.

Жиынға қатысушылар ұлағатты ұстазымызға деген ыстық лебіздері мен жүрек жарды тілектерін білдіріп, арнайы құттықтауларын жеткізді.

Салтанатты жиын барысында қазақтың қара домбырасымен күй шертіліп, әдемі әндер де айтылды.

Шара соңында мерейлі 70 жасқа жетіп отырған Айсұлу Тәжіғалиқызына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университет ректорының атынан арнайы алғыс хат табысталып, қатысушыларымен бірге естелік суретке түсірілді.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 66

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 116

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 46

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 69

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.