Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Латын графикасына әзірленген клавиатураларды апробациядан өткізу жұмыстарына 500 ге жуық мемлекеттік қызметкерлер, денсаулық сақтау саласының қызметкерлері, білім беру саласының қызметкерлері, мәдениет саласының қызметкерлері қатысуда. Апробацияға қатысушалар арасында біздің университетіміздің де қызметкерлері бар. Бұл жұмыстың негізгі мақсаты латын қарпі енгізілген клавитуралардың қолайлылығын, пайдалануға ыңғайлылығын, әріпердің орналасу ретін анықтауға арналған.   Аталмыш шараны облыстық Тілдерді дамыту жөніндегі басқармасы ұйымдастырып отыр.

«JAS QALAM» ЖАС ЖУРНАЛИСТЕР ФОРУМЫ ӨТТІ

14 Окт 2019 16

11 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  республикалық «JAS QALAM»  жастар журналистикасын дамыту жобасының форумы өтті.

Х.Досмұхамедов атындағы АМУ-дағы Эразмус күндері

11 Окт 2019 75

2019 жылдың 10-11 қазан аралығында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Эразмус күндері өтуде.

«Ағаш отырғызу» акциясы өтті

11 Окт 2019 46

Айналаны көгалдандыру – жалпыға ортақ ізгі міндет. Бүгін университетімізде "70 жылдыққа 70 нақты қадам" жобасы аясында «Ағаш отырғызу» акциясы өтті.

ҚР Білім және ғылым министрі Атырау университетінде

11 Окт 2019 82

Бүгін ресми сапармен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне ҚР Білім және Ғылым министрі А.Аймағамбетов келді.

Телеарнадағы ашық сабақ

10 Окт 2019 28

Таяуда "Атырау" телеарнасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика  мамандығының 1 курс студенттеріне арналған ашық сабақ өтті.