«АРХИВ-2025» БАҒДАРЛАМАСЫН ІСКЕ АСЫРУДА

Университет ректоратының қолдауымен Елбасының «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласы аясында «Архив-2025», «Ұлы дала тұлғалары», «Атырау арыстары» жобалардлы іске асыру мақсатында Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының директоры, тарих ғылымдарының докторы Ж.Ү. Қыдыралина 24 сәуір – 6 мамыр аралығында Қазақстанның көрнекті мемлекеттік қайраткерлер Жалау Мыңбаев, Нығмет Нұрмақов, сондай-ақ ХХ ғ. Қазақстандағы жастар ұйымдары тарихынан беймәлім беттері туралы ғылыми монографияларды дайындау үшін орталық және аймақтық мемлекеттік мұрағаттарында жұмыс істеді.

Институт директорының ғылыми іс-сапардағы зерттеу ізденісі барысында Алматы мен Нұр-Сұлтан қалаларындағы ҚР Президенті мұрағаты, ҚР ІІМ Арнайы мемлекеттік мұрағатында, Қарағанды мен Павлодар облыстары мемлекеттік мұрағатарында бұрын ғылымы айналымға еңбеген XX ғ. КСРО-дағы саяси репрессиялар және ұлт зиялыларының тағдырлары, қазақ жастыры құрған 1950-1960 жж. «ЕСЕП», «Жас ұлан», «Жас қазақ» ұйымдары туралы жаңа деректер мен құжаттар табылды. Павлодар қаласында Жанна Қыдыралина «Жас ұлан» ұйымын 1969 жылы құрған қазіргі кезде танымал қоғам қайраткері, Қазақстан жазушылары Одағы Павлодар облыстық филиалының төрағасы, ақын Арман Қанимен және сол ұйымның мүшесі болған, қазір кәсіпкер Қайролла Қаженовпен кездесті. Зерттеуші және аталған қоғам қайраткерлері, еңбек ардагерлері Павлодар қаласындағы кеңес кезеңдегі ашаршылық және саяси қуғын сүргін құрбандарына арналған мемориалдарда болды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 8

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 100

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 105

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 38

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.