«АРХИВ-2025» БАҒДАРЛАМАСЫН ІСКЕ АСЫРУДА

Университет ректоратының қолдауымен Елбасының «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласы аясында «Архив-2025», «Ұлы дала тұлғалары», «Атырау арыстары» жобалардлы іске асыру мақсатында Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының директоры, тарих ғылымдарының докторы Ж.Ү. Қыдыралина 24 сәуір – 6 мамыр аралығында Қазақстанның көрнекті мемлекеттік қайраткерлер Жалау Мыңбаев, Нығмет Нұрмақов, сондай-ақ ХХ ғ. Қазақстандағы жастар ұйымдары тарихынан беймәлім беттері туралы ғылыми монографияларды дайындау үшін орталық және аймақтық мемлекеттік мұрағаттарында жұмыс істеді.

Институт директорының ғылыми іс-сапардағы зерттеу ізденісі барысында Алматы мен Нұр-Сұлтан қалаларындағы ҚР Президенті мұрағаты, ҚР ІІМ Арнайы мемлекеттік мұрағатында, Қарағанды мен Павлодар облыстары мемлекеттік мұрағатарында бұрын ғылымы айналымға еңбеген XX ғ. КСРО-дағы саяси репрессиялар және ұлт зиялыларының тағдырлары, қазақ жастыры құрған 1950-1960 жж. «ЕСЕП», «Жас ұлан», «Жас қазақ» ұйымдары туралы жаңа деректер мен құжаттар табылды. Павлодар қаласында Жанна Қыдыралина «Жас ұлан» ұйымын 1969 жылы құрған қазіргі кезде танымал қоғам қайраткері, Қазақстан жазушылары Одағы Павлодар облыстық филиалының төрағасы, ақын Арман Қанимен және сол ұйымның мүшесі болған, қазір кәсіпкер Қайролла Қаженовпен кездесті. Зерттеуші және аталған қоғам қайраткерлері, еңбек ардагерлері Павлодар қаласындағы кеңес кезеңдегі ашаршылық және саяси қуғын сүргін құрбандарына арналған мемориалдарда болды.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 27

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 21

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 186

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 154

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 113

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды