Университетіміздің үздік студенттеріне Гейдар Алиевтің стипендиясын тағайындалды

2019 жылдың 3 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Әзірбайжан Республикасының Ақтау қаласындағы Бас Консулдықтың басшысы консул мырза Зейналов Эльхан Лятиф-оглымен кездесу өтті.

Соңғы жылдарда Әзірбайжан Республикасының Бас консулдығы мен Атырау облысының Әзірбайжан ұлт - өкілдері Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетімен табысты серіктестік орнатқан.

2012 жылдан бастап Әзірбайжанның тарихы мен мәдениетін зерттеу орталығы ашылып жұмыс істеуде және жыл сайын университетіміздің үздік студенттеріне Гейдар Алиевтің стипендиясын тағайындалады.

Бүгінде Консул мырза Эльхан Лятиф-огла өз сөзінде осы серіктестіктің  маңыздылығын атап өтті және университетіміздің 5 студентіне стипендия тағайындады. Олар:

1. Инновациялық білім беру факультеті 5В010800 - «Дене шынықтыру және спорт» мамандығының студенті Мұхитов Байғазы Ақылбекұлы
  2. Көптілді білім беру факультеті  5В011900-«Шетел тілі: екі шетел тілі» мамандығының 1 курс студенті Қанатова Айымгүл Амангельдіқызы
  3. Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің 5В050400-«Журналистика» мамандығының 3 курс студенті Мендигалиева Құндыз Аманкулқызы
  4. Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдар факультеті 5В060700-«Биология» мамандығының 3 курс студенті Ибраева Құралай Аманғалиқызы
  5. Экономика және құқық факультеті 5В050600 - «Экономика» мамандығының 3 курс студенті Кұлбаев Ильяс Серікұлы.

Кездесуде университеттін ғалымдарымен бірге биылғы жылы Әзірбайжан халқы 650 жылдығын атап өткен ұлы ақын гуманист Имадеддин Насиманың еңбектері туралы сөз сөйлеуімен жалғасты.

Филология ғылымдарының кандитаты, доцент Куркутова Марта Бериковна  Насиманың поэтикалық мұрасымен таныстырды.

Философия ғылымдары Кенжебаев Азамат Әбулхаиырұлы Насимидің философиялық көзқарасын және оның мұрасын таныстырды.

«Экономика» мамандығының 3 – курс студенті  Эльтун Маммадзаде және «шетел тілі: екі шетел тілі» мамандығының 2 курс студенті Сараева Флора Камранкызы  орыс және Әзірбайжан тілінде  Насиманың  «В меня вместятся оба мира» туындысын айтты.

Әзірбайжан Республикасының Бас консулдығына және Атырау облысындағы Әзірбайжан ұлт – өкілдеріне алғысымызды білдіреміз, ұзақ мерзімді серіктестік және екі елдің халықтары арасындағы достықтың сақталуы үшін алғыс айтамыз.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 3

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 2

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 18

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 49

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.