Университетіміздің үздік студенттеріне Гейдар Алиевтің стипендиясын тағайындалды

2019 жылдың 3 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Әзірбайжан Республикасының Ақтау қаласындағы Бас Консулдықтың басшысы консул мырза Зейналов Эльхан Лятиф-оглымен кездесу өтті.

Соңғы жылдарда Әзірбайжан Республикасының Бас консулдығы мен Атырау облысының Әзірбайжан ұлт - өкілдері Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетімен табысты серіктестік орнатқан.

2012 жылдан бастап Әзірбайжанның тарихы мен мәдениетін зерттеу орталығы ашылып жұмыс істеуде және жыл сайын университетіміздің үздік студенттеріне Гейдар Алиевтің стипендиясын тағайындалады.

Бүгінде Консул мырза Эльхан Лятиф-огла өз сөзінде осы серіктестіктің  маңыздылығын атап өтті және университетіміздің 5 студентіне стипендия тағайындады. Олар:

1. Инновациялық білім беру факультеті 5В010800 - «Дене шынықтыру және спорт» мамандығының студенті Мұхитов Байғазы Ақылбекұлы
  2. Көптілді білім беру факультеті  5В011900-«Шетел тілі: екі шетел тілі» мамандығының 1 курс студенті Қанатова Айымгүл Амангельдіқызы
  3. Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің 5В050400-«Журналистика» мамандығының 3 курс студенті Мендигалиева Құндыз Аманкулқызы
  4. Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдар факультеті 5В060700-«Биология» мамандығының 3 курс студенті Ибраева Құралай Аманғалиқызы
  5. Экономика және құқық факультеті 5В050600 - «Экономика» мамандығының 3 курс студенті Кұлбаев Ильяс Серікұлы.

Кездесуде университеттін ғалымдарымен бірге биылғы жылы Әзірбайжан халқы 650 жылдығын атап өткен ұлы ақын гуманист Имадеддин Насиманың еңбектері туралы сөз сөйлеуімен жалғасты.

Филология ғылымдарының кандитаты, доцент Куркутова Марта Бериковна  Насиманың поэтикалық мұрасымен таныстырды.

Философия ғылымдары Кенжебаев Азамат Әбулхаиырұлы Насимидің философиялық көзқарасын және оның мұрасын таныстырды.

«Экономика» мамандығының 3 – курс студенті  Эльтун Маммадзаде және «шетел тілі: екі шетел тілі» мамандығының 2 курс студенті Сараева Флора Камранкызы  орыс және Әзірбайжан тілінде  Насиманың  «В меня вместятся оба мира» туындысын айтты.

Әзірбайжан Республикасының Бас консулдығына және Атырау облысындағы Әзірбайжан ұлт – өкілдеріне алғысымызды білдіреміз, ұзақ мерзімді серіктестік және екі елдің халықтары арасындағы достықтың сақталуы үшін алғыс айтамыз.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 6

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 168

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 138

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 105

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 151

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.