«ТЕҢДІК ЖАУЫРОВ - ҒАЛЫМ, ҰСТАЗ, ЖУРНАЛИСТ» І республикалық ғылыми-практикалық конференциясы

Конференция атауы: «Теңдік Жауыров – ғалым, ұстаз, журналист» ғылыми-практикалық конференциясы
Өтетін орны. Атырау қ. Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік  университеті Гуманитарлық  ғылымдар және өнер факультеті, журналистика кафедрасы. 26 сәуір 2019 ж.

Конференцияда талқыланатын мәселелер:

- Т.Жауров шығармашылғының қазақ журналистикасындағы маңызы

- Тұңғыш Елбасы Н.Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласында айтылған ұлттық құндылықтардың БАҚ-та берілуі

- Отандық БАҚ-тағы жастар мәселесінің көтерулі

Қосымша ақпарат: Жауыров Теңдік Жауырұлы 1934 жылы 13 сәуірде Атырау қаласы Томарлы ауылында туған. Танымал журналист-қаламгер, академиялық доцент.

«Құрмет Белгісі» орденімен, «Еңбекте үздік шыққаны үшін», «Ерлік еңбегі үшін», «Еңбек ардагері» медальдарымен, Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесі Президиумының Құрмет грамтомасымен және басқа да көптеген Құрмет грамоталарымен, Алғыс хаттармен марапатталған. Қазақстан Журналистер одағы сыйлығының лауреаты (1994).

«Аудан ақиқаты және жұмысшы село тілшілері» (1977), «Каспий құдаң емес» (1996), «Мұнай тарихы», «Таумыш» (1999), «Атырау әзілқойлары» (2002), «Жер кіндігі» (2003), Атырау ақын-жазушыларының 100 томдығында, «Желідегі ағын» (2006) атты ғылыми-зерттеу, деректі публицистикалық кітаптары жарық көрген. Теңдік Жауырұлы тұңғыш Атырау энциклопедиясы авторларының бірі.

ЖАРИЯЛАНЫМ:

Ғылыми жиында аталған мәселелердің аясында, ұсынылған кепілдемелер жинақ түрінде тегін жарық көреді. Жарияланымның негізгі шарты – конференцияда баяндама жасау. Мәтіндердің мазмұны конференция тақырыбына сай болуы шарт. Мақалалар электронды түрде және бір данасы талапқа сай қағазды нұсқада толтырылып ұсынылуы міндет. Мақала мәтіні 5 бет көлемінде электронды нұсқада 2019 жылдың 20 сәуіріне дейін жіберу тиіс.

Мақала баспадан шығу үшін төмендегідей талаптарға сай болуы тиіс:

1. Мақала мәтіні 5 бет көлемінде және тіркеу формасы MS Word мәтіндік редакторы бойынша жазылған болуы тиіс. Кесте, схемалардың, суреттердің өз атауы болуы және Windows аясында терілуі тиіс. 2. Парақтың параметрлері: жоғарғы жағы - 2 см, төменгі жағы – 2 см, сол жағы – 2 см, оң жағы - 2 см. 3. Шрифт: Times New Roman, Kz Times New Roman, кегль - 11. Әдебиеттер тізімі: шрифт - Times New Roman, Kz Times New Roman, кегль - 9. 4. Бір аралық интервалмен. Жаңа жол: 0,8 см. 5. Автордың аты-жөні, қызметі, жұмыс орны. Бір интервалдан кейін баяндама (мақала) мәтінның аты. Бір интервалдан кейін жаңа жолдан Баяндама/мақала материалдары беріледі.

6. Әдебиеттер тізімі мәтін соңында және тізім тәртібіне сәйкес жазылады. Мәтінде әдебиеттер тізімі «тікжақшада» еңбек нөміріне сәйкес қойылады. Сілтемені қолданғанда қайнар көздің бетін көрсету керек. Мысалы: [1, 256]. Материалдар жинағының редакциялық алқасы мақала мәтінінің редакциясы үшін жауап бермейді және баяндамаларды таңдап алу құқығын өзіне қалдырады.
Автор және тақырып жайындағы мәліметтерді келесі нұсқа бойынша жіберілуі тиіс:

Аты-жөні
ЖОО (қысқарған атауы),
Ғылыми дәрежесі, қызметі
Қала, ел
Баяндама тақырыбы
ӨТІНІШТЕРДІ ҚАБЫЛДАУ
Конференция жұмысына қатысу үшін өтініштерді қабылдау 2019 жылдың 1 сәуірге дейін.
Өтініштер талаптарға сай тіркеу формасында және баяндамалар түрінде беріледі.
ТІРКЕУ ФОРМАСЫ
Тегі, аты-жөні (толығымен)____________________________________
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы__________________
Мекемесі, лауазымы____________________________
Мекен-жайы__________________________________
Телефон (байланыс кодымен, ұялы телефон)____________
E-mail_______________________________________
Мақала тақырыбы____________________________
Қатысу формасы:
cКонференцияда баяндама жасау
cКонференция қатысушысы
ҰЙЫМДАСТЫРУ КОМИТЕТІНІҢ МЕКЕН-ЖАЙЫ

Қазақстан Республикасы, Атырау қ. Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік  университет, Гуманитарлық  ғылымдар және өнер факультеті, журналистика кафедрасы. Журналистика кафедрасының меңгерушісі Мәншүк Тынышқалиқызы Мұқашева, моб.тел. 87017106376,

Журналистика кафедрасының аға оқытушысы Анар Қалибекқызы Жұмабаева, atyrau.univer@mail.ru , моб.тел-87023243997.

Журналистика кафедрасының аға оқытушысы Ғалым Жәнібек, моб.тел.87025660010.

«Тұлғалар аллеясы» салтанатты түрде ашылды

19 Апр 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында еліміздің дамуына үлес қосып, білім, ғылым, мәдениет және өнер саласында айрықша із қалдырған Атырау өңірінің біртуар азаматтарына арналған «Тұлғалар аллеясының» салтанатты ашылу рәсімі өтті.

18 Апр 2019 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 70

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 64

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 50

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.