«ТЕҢДІК ЖАУЫРОВ - ҒАЛЫМ, ҰСТАЗ, ЖУРНАЛИСТ» І республикалық ғылыми-практикалық конференциясы

Конференция атауы: «Теңдік Жауыров – ғалым, ұстаз, журналист» ғылыми-практикалық конференциясы
Өтетін орны. Атырау қ. Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік  университеті Гуманитарлық  ғылымдар және өнер факультеті, журналистика кафедрасы. 26 сәуір 2019 ж.

Конференцияда талқыланатын мәселелер:

- Т.Жауров шығармашылғының қазақ журналистикасындағы маңызы

- Тұңғыш Елбасы Н.Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласында айтылған ұлттық құндылықтардың БАҚ-та берілуі

- Отандық БАҚ-тағы жастар мәселесінің көтерулі

Қосымша ақпарат: Жауыров Теңдік Жауырұлы 1934 жылы 13 сәуірде Атырау қаласы Томарлы ауылында туған. Танымал журналист-қаламгер, академиялық доцент.

«Құрмет Белгісі» орденімен, «Еңбекте үздік шыққаны үшін», «Ерлік еңбегі үшін», «Еңбек ардагері» медальдарымен, Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесі Президиумының Құрмет грамтомасымен және басқа да көптеген Құрмет грамоталарымен, Алғыс хаттармен марапатталған. Қазақстан Журналистер одағы сыйлығының лауреаты (1994).

«Аудан ақиқаты және жұмысшы село тілшілері» (1977), «Каспий құдаң емес» (1996), «Мұнай тарихы», «Таумыш» (1999), «Атырау әзілқойлары» (2002), «Жер кіндігі» (2003), Атырау ақын-жазушыларының 100 томдығында, «Желідегі ағын» (2006) атты ғылыми-зерттеу, деректі публицистикалық кітаптары жарық көрген. Теңдік Жауырұлы тұңғыш Атырау энциклопедиясы авторларының бірі.

ЖАРИЯЛАНЫМ:

Ғылыми жиында аталған мәселелердің аясында, ұсынылған кепілдемелер жинақ түрінде тегін жарық көреді. Жарияланымның негізгі шарты – конференцияда баяндама жасау. Мәтіндердің мазмұны конференция тақырыбына сай болуы шарт. Мақалалар электронды түрде және бір данасы талапқа сай қағазды нұсқада толтырылып ұсынылуы міндет. Мақала мәтіні 5 бет көлемінде электронды нұсқада 2019 жылдың 20 сәуіріне дейін жіберу тиіс.

Мақала баспадан шығу үшін төмендегідей талаптарға сай болуы тиіс:

1. Мақала мәтіні 5 бет көлемінде және тіркеу формасы MS Word мәтіндік редакторы бойынша жазылған болуы тиіс. Кесте, схемалардың, суреттердің өз атауы болуы және Windows аясында терілуі тиіс. 2. Парақтың параметрлері: жоғарғы жағы - 2 см, төменгі жағы – 2 см, сол жағы – 2 см, оң жағы - 2 см. 3. Шрифт: Times New Roman, Kz Times New Roman, кегль - 11. Әдебиеттер тізімі: шрифт - Times New Roman, Kz Times New Roman, кегль - 9. 4. Бір аралық интервалмен. Жаңа жол: 0,8 см. 5. Автордың аты-жөні, қызметі, жұмыс орны. Бір интервалдан кейін баяндама (мақала) мәтінның аты. Бір интервалдан кейін жаңа жолдан Баяндама/мақала материалдары беріледі.

6. Әдебиеттер тізімі мәтін соңында және тізім тәртібіне сәйкес жазылады. Мәтінде әдебиеттер тізімі «тікжақшада» еңбек нөміріне сәйкес қойылады. Сілтемені қолданғанда қайнар көздің бетін көрсету керек. Мысалы: [1, 256]. Материалдар жинағының редакциялық алқасы мақала мәтінінің редакциясы үшін жауап бермейді және баяндамаларды таңдап алу құқығын өзіне қалдырады.
Автор және тақырып жайындағы мәліметтерді келесі нұсқа бойынша жіберілуі тиіс:

Аты-жөні
ЖОО (қысқарған атауы),
Ғылыми дәрежесі, қызметі
Қала, ел
Баяндама тақырыбы
ӨТІНІШТЕРДІ ҚАБЫЛДАУ
Конференция жұмысына қатысу үшін өтініштерді қабылдау 2019 жылдың 1 сәуірге дейін.
Өтініштер талаптарға сай тіркеу формасында және баяндамалар түрінде беріледі.
ТІРКЕУ ФОРМАСЫ
Тегі, аты-жөні (толығымен)____________________________________
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы__________________
Мекемесі, лауазымы____________________________
Мекен-жайы__________________________________
Телефон (байланыс кодымен, ұялы телефон)____________
E-mail_______________________________________
Мақала тақырыбы____________________________
Қатысу формасы:
cКонференцияда баяндама жасау
cКонференция қатысушысы
ҰЙЫМДАСТЫРУ КОМИТЕТІНІҢ МЕКЕН-ЖАЙЫ

Қазақстан Республикасы, Атырау қ. Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік  университет, Гуманитарлық  ғылымдар және өнер факультеті, журналистика кафедрасы. Журналистика кафедрасының меңгерушісі Мәншүк Тынышқалиқызы Мұқашева, моб.тел. 87017106376,

Журналистика кафедрасының аға оқытушысы Анар Қалибекқызы Жұмабаева, atyrau.univer@mail.ru , моб.тел-87023243997.

Журналистика кафедрасының аға оқытушысы Ғалым Жәнібек, моб.тел.87025660010.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 9

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.