«Жастар жылы» - ұлы істердің бастауы

Бүгін Елбасы Н.Назарбаевтың қатысуымен «Жастар жылы» ресми түрде өз бастауын алды. Яғни, Астанада ЭКСПО-2017 «Нұр әлем» көрме кешенінің павильонында ҚР Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтың қатысуымен «Тәуелсіздіктің ұрпақтары» атты Жастар жылының салтанатты ашылу рәсімі өтті.

Елбасымыздың қатысуымен өткен шарада 115 жоғары оқу орны мен 479 колледж жастары жиналды. Мұнда еліміздің дамуына үлес қосып жүрген жастарымыз өздерінің ойлары мен ұсыныстарын ашық білдірді. Атап айтар болсақ, жерлесіміз- белсенді жастардың бірі Тамила Розметова алма бағының дамуына өз үлесін қосқандығын атап өтті. 27 жастағы Тамила 2013 жылдан бері еліміздегі ең үлкен ешкі фермасын басқарады. Айтуынша жиырмаға жуық сүт өнімдерін сатылымға шығарған.

-Мен 27-демін. Фермермін. 5 жылдан бері ешкі фермасын басқарамын. Бұл зауыт Альпі ешкілерінің сүт өнімдерін шығару мен өңдеумен айналысады. Біздің фермамызда мыңдаған ешкі бар. 15-тен астам сүт өнімін экспортқа шығарамыз. Менің хоббиім – ірімшік қайнату. Әртүрлі ірімшік түрлерін ойлап табамын. Туған жеріме арнап «Атырау ірімшігін» шығардым. Бұл өз Жолдауыңызда айтқандай қауіпсіз өнім. Ұжымда 80-нен астам адам бар. Көпшілігі жастар. Біз жас болсақ та, көп нәрсеге қол жеткіздік, - деді Тамила Розметова Елбасы алдында сөйлеген сөзінде.

Айта кетсек, Жастар жылының ашылуына Үкімет мүшелері, ҚР Парламенті депутаттары, жергілікті атқарушы орган басшылары, ҚР Президенті жанындағы Жастар саясаты кеңесінің мүшелері, «100 жаңа есім» байқауының жеңімпаздары, «Болашақ» бағдарламасының түлектері, жас ғалымдар қатысты.

Осы салтанатты жиынның ашылуын онлайн тыңдауға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұстаздары мен студенттері қатысты. Және де осы жиынның жүру барысын әлеуметтік желілерде жариялап, оқырмандарымен бөлісіп отырды.

Назерке Жаңбырбай

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 2

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 94

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.