Хабарландыру

2018-2019 оқу жылының 2 семестріне Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттарына конкурс жарияланады.

1.     5В010800-Дене шынықтыру және спорт 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

2.     5В011200-Химия 2 курс күндізгі оқыту нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» - 1 орын

3.     5В080100-Агрономия 2 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

4.     5В011300-Биология 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

5.     5В011900-Шетел тілі: екі шетел тілі 1 курс күндізгі оқыту нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» – 1 орын

6.     5В010100-Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбиелеу 1 курс күндізгі оқыту

нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» - 1 орын

7.     5В090200-Туризм 1 курс күндізгі оқыту нысаны - 1 орын

8.     5В011700-Қазақ тілі мен әдебиеті 2 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

9.     5В011900-Шетел тілі: екі шетел тілі 2 курс күндізгі оқыту нысаны –

1       орын

10.           5В011200-Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

1.     Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттарын беру тәртібі

- Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттары оқыту мамандықтарының бөлінісінде конкурстық негізде мамандық бойынша ақылы негізде оқитын білім алушыларға беріледі. Конкурс білім беру грантын беру туралы куәлікті берумен қоса аралық аттестаттаудың нәтижелері бойынша өткізіледі.

-Бос білім беру гранттарын алуға арналған конкурсты өткізу кезінде үлгерімнің орташа балының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда барлық оқу кезеңі ішінде тек қана А, А- («үздік»), содан соң А, А- («үздік») бағаларынан В+, В, В- , С+,(«жақсы») бағаларына дейін бағалары бар білім алушылар басым құқыққа ие болады.

-Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттары оқыту мамандықтарының бөлінісінде конкурстық негізде мамандық бойынша ақылы негізде оқитын білім алушыларға қысқы және жазғы демалыс кезінде төмендегідей жүзеге асырылады.

1)білім беру грантын тағайындауға үміткер ақылы негізде оқитын жоғары оқу орны білім беру саласындағы уәкілетті органға білім алушының мынадай құжаттарын ұсынады: өтініш және барлық оқу кезеңі ішіндегі үлгерімінің орташа балы көрсетілген жоғары оқу орнының басшысы растаған транскрипті, жеке куәләк көшірмесі және сертификаты көшірмесі.

2) егер де белгілі бір мамандық бойынша үміткерлер болмаған жағдайда жоғары білім алу процесінде босатылған бос білім гранттары конкурстық негізде оқу білім бағыты арасында жүзеге асырылады.

Барлық сұрақтар бойынша факультет деканатына, студенттік кеңсеге хабарласыңыздар.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 31

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 52

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 106

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 41

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 60

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.