Хабарландыру

2018-2019 оқу жылының 2 семестріне Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттарына конкурс жарияланады.

1.     5В010800-Дене шынықтыру және спорт 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

2.     5В011200-Химия 2 курс күндізгі оқыту нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» - 1 орын

3.     5В080100-Агрономия 2 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

4.     5В011300-Биология 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

5.     5В011900-Шетел тілі: екі шетел тілі 1 курс күндізгі оқыту нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» – 1 орын

6.     5В010100-Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбиелеу 1 курс күндізгі оқыту

нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» - 1 орын

7.     5В090200-Туризм 1 курс күндізгі оқыту нысаны - 1 орын

8.     5В011700-Қазақ тілі мен әдебиеті 2 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

9.     5В011900-Шетел тілі: екі шетел тілі 2 курс күндізгі оқыту нысаны –

1       орын

10.           5В011200-Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

1.     Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттарын беру тәртібі

- Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттары оқыту мамандықтарының бөлінісінде конкурстық негізде мамандық бойынша ақылы негізде оқитын білім алушыларға беріледі. Конкурс білім беру грантын беру туралы куәлікті берумен қоса аралық аттестаттаудың нәтижелері бойынша өткізіледі.

-Бос білім беру гранттарын алуға арналған конкурсты өткізу кезінде үлгерімнің орташа балының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда барлық оқу кезеңі ішінде тек қана А, А- («үздік»), содан соң А, А- («үздік») бағаларынан В+, В, В- , С+,(«жақсы») бағаларына дейін бағалары бар білім алушылар басым құқыққа ие болады.

-Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттары оқыту мамандықтарының бөлінісінде конкурстық негізде мамандық бойынша ақылы негізде оқитын білім алушыларға қысқы және жазғы демалыс кезінде төмендегідей жүзеге асырылады.

1)білім беру грантын тағайындауға үміткер ақылы негізде оқитын жоғары оқу орны білім беру саласындағы уәкілетті органға білім алушының мынадай құжаттарын ұсынады: өтініш және барлық оқу кезеңі ішіндегі үлгерімінің орташа балы көрсетілген жоғары оқу орнының басшысы растаған транскрипті, жеке куәләк көшірмесі және сертификаты көшірмесі.

2) егер де белгілі бір мамандық бойынша үміткерлер болмаған жағдайда жоғары білім алу процесінде босатылған бос білім гранттары конкурстық негізде оқу білім бағыты арасында жүзеге асырылады.

Барлық сұрақтар бойынша факультет деканатына, студенттік кеңсеге хабарласыңыздар.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 41

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 72

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 103

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 65

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.