Хабарландыру

2018-2019 оқу жылының 2 семестріне Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттарына конкурс жарияланады.

1.     5В010800-Дене шынықтыру және спорт 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

2.     5В011200-Химия 2 курс күндізгі оқыту нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» - 1 орын

3.     5В080100-Агрономия 2 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

4.     5В011300-Биология 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

5.     5В011900-Шетел тілі: екі шетел тілі 1 курс күндізгі оқыту нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» – 1 орын

6.     5В010100-Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбиелеу 1 курс күндізгі оқыту

нысаны «Мәңгілік ел жастары-индустрияға» - 1 орын

7.     5В090200-Туризм 1 курс күндізгі оқыту нысаны - 1 орын

8.     5В011700-Қазақ тілі мен әдебиеті 2 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

9.     5В011900-Шетел тілі: екі шетел тілі 2 курс күндізгі оқыту нысаны –

1       орын

10.           5В011200-Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті 3 курс күндізгі оқыту нысаны – 1 орын

1.     Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттарын беру тәртібі

- Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттары оқыту мамандықтарының бөлінісінде конкурстық негізде мамандық бойынша ақылы негізде оқитын білім алушыларға беріледі. Конкурс білім беру грантын беру туралы куәлікті берумен қоса аралық аттестаттаудың нәтижелері бойынша өткізіледі.

-Бос білім беру гранттарын алуға арналған конкурсты өткізу кезінде үлгерімнің орташа балының көрсеткіштері бірдей болған жағдайда барлық оқу кезеңі ішінде тек қана А, А- («үздік»), содан соң А, А- («үздік») бағаларынан В+, В, В- , С+,(«жақсы») бағаларына дейін бағалары бар білім алушылар басым құқыққа ие болады.

-Жоғары білім алу үдерісінде босаған бос білім беру гранттары оқыту мамандықтарының бөлінісінде конкурстық негізде мамандық бойынша ақылы негізде оқитын білім алушыларға қысқы және жазғы демалыс кезінде төмендегідей жүзеге асырылады.

1)білім беру грантын тағайындауға үміткер ақылы негізде оқитын жоғары оқу орны білім беру саласындағы уәкілетті органға білім алушының мынадай құжаттарын ұсынады: өтініш және барлық оқу кезеңі ішіндегі үлгерімінің орташа балы көрсетілген жоғары оқу орнының басшысы растаған транскрипті, жеке куәләк көшірмесі және сертификаты көшірмесі.

2) егер де белгілі бір мамандық бойынша үміткерлер болмаған жағдайда жоғары білім алу процесінде босатылған бос білім гранттары конкурстық негізде оқу білім бағыты арасында жүзеге асырылады.

Барлық сұрақтар бойынша факультет деканатына, студенттік кеңсеге хабарласыңыздар.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 19

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.