«Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын іске асыру шараларын талқылады

Мемлекет басшысының «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарихшы ұстаздары үлкен серпіліспен қабылдады.

22 қарашада өткен кафедра мәжілісінде Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессор-оқытушылары Елбасы мақаласымен танысқаннан кейінгі пікірлерін ортаға салды. Мақаладан туындайтын арнайы жобалар жайында пікір алмасқан ғалымдар бірнеше бағыттарды айқындады. Мақалада айтып өткендей, тарихи сананы жаңғыртуға қатысты ірі жобаларды іске асыру бойынша тарихшылар тарапынан өңірлік кіші жобалар мен арнайы ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға арналған бірқатар ұсыныстар талқыланды. Олардың қатарында Атырау өңірінің тарихы, архивпен байланысты іс-шаралар, өңір жастарына тарихи сананы жаңғыртуға арналған жобалар, монографиялар мен тарихи-танымдық зерттеулер, практикалық маңызды жобаларды жан-жақты іске асыру сияқты жұмыстар бар. Гуманитарлық ғылым саласынан бейнелеу өнері, музыка саласы бойынша да кешенді бірлескен жобалардың да қажеттілігі айтылды.

Г.КАЙРГАЛИЕВА

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 24

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 19

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 23

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 53

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.