«Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын іске асыру шараларын талқылады

Мемлекет басшысының «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарихшы ұстаздары үлкен серпіліспен қабылдады.

22 қарашада өткен кафедра мәжілісінде Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессор-оқытушылары Елбасы мақаласымен танысқаннан кейінгі пікірлерін ортаға салды. Мақаладан туындайтын арнайы жобалар жайында пікір алмасқан ғалымдар бірнеше бағыттарды айқындады. Мақалада айтып өткендей, тарихи сананы жаңғыртуға қатысты ірі жобаларды іске асыру бойынша тарихшылар тарапынан өңірлік кіші жобалар мен арнайы ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға арналған бірқатар ұсыныстар талқыланды. Олардың қатарында Атырау өңірінің тарихы, архивпен байланысты іс-шаралар, өңір жастарына тарихи сананы жаңғыртуға арналған жобалар, монографиялар мен тарихи-танымдық зерттеулер, практикалық маңызды жобаларды жан-жақты іске асыру сияқты жұмыстар бар. Гуманитарлық ғылым саласынан бейнелеу өнері, музыка саласы бойынша да кешенді бірлескен жобалардың да қажеттілігі айтылды.

Г.КАЙРГАЛИЕВА

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 16

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 15

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 54

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 33

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 31

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.