«Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын іске асыру шараларын талқылады

Мемлекет басшысының «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарихшы ұстаздары үлкен серпіліспен қабылдады.

22 қарашада өткен кафедра мәжілісінде Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессор-оқытушылары Елбасы мақаласымен танысқаннан кейінгі пікірлерін ортаға салды. Мақаладан туындайтын арнайы жобалар жайында пікір алмасқан ғалымдар бірнеше бағыттарды айқындады. Мақалада айтып өткендей, тарихи сананы жаңғыртуға қатысты ірі жобаларды іске асыру бойынша тарихшылар тарапынан өңірлік кіші жобалар мен арнайы ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға арналған бірқатар ұсыныстар талқыланды. Олардың қатарында Атырау өңірінің тарихы, архивпен байланысты іс-шаралар, өңір жастарына тарихи сананы жаңғыртуға арналған жобалар, монографиялар мен тарихи-танымдық зерттеулер, практикалық маңызды жобаларды жан-жақты іске асыру сияқты жұмыстар бар. Гуманитарлық ғылым саласынан бейнелеу өнері, музыка саласы бойынша да кешенді бірлескен жобалардың да қажеттілігі айтылды.

Г.КАЙРГАЛИЕВА

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 4

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 70

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 112

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 167

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.