«Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын іске асыру шараларын талқылады

Мемлекет басшысының «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарихшы ұстаздары үлкен серпіліспен қабылдады.

22 қарашада өткен кафедра мәжілісінде Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессор-оқытушылары Елбасы мақаласымен танысқаннан кейінгі пікірлерін ортаға салды. Мақаладан туындайтын арнайы жобалар жайында пікір алмасқан ғалымдар бірнеше бағыттарды айқындады. Мақалада айтып өткендей, тарихи сананы жаңғыртуға қатысты ірі жобаларды іске асыру бойынша тарихшылар тарапынан өңірлік кіші жобалар мен арнайы ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыруға арналған бірқатар ұсыныстар талқыланды. Олардың қатарында Атырау өңірінің тарихы, архивпен байланысты іс-шаралар, өңір жастарына тарихи сананы жаңғыртуға арналған жобалар, монографиялар мен тарихи-танымдық зерттеулер, практикалық маңызды жобаларды жан-жақты іске асыру сияқты жұмыстар бар. Гуманитарлық ғылым саласынан бейнелеу өнері, музыка саласы бойынша да кешенді бірлескен жобалардың да қажеттілігі айтылды.

Г.КАЙРГАЛИЕВА

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 9

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 31

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 12

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 29

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 42

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.