Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

Дөңгелек үстелді ҚР экологиялық акедемиясының академигі, профессор Алиев Орақ Жолмырзаұлы жүргізіп, алғы сөзді «Байтақ-Болашақ» Экологиялық альянсының құрметті президенті Сүлейменов Олжас Омарұлына берді.

Дөңгелек үстелге қатысушылар қатарында Елекеев Ирак Касымович, Қуанышев Төлеген Шаңғарбайұлы, Айталы Амангелді Әбдірахманұлы, Әміртаев Азаматхан болды.

Тақырыпты талқылау барысында «Атырау мұнай және газ » университетінің меңгерушісі Кенжегалиев Акимғали «Экологические проблемы Прикаспийского региона. Состояние гидробионтов в районе залива Тюб-Караган» деген атаумен және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының меңгерушісі Есенаманова Мансия Санаковна «Экологические и социальные последствия загрязнения воздуха, воды и почвы Прикаспийского региона» деген тақырыпта баяндама жасады.

Тақырыпты талдау барысында баяндамалар жасалып, сұрақтар қойылып, жауаптар берілді.

Жаңа ахуал білім және ғылым жүйесін түбегейлі реформалауды талап етеді

28 Май 2020 16

Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің үшінші отырысы пандемияға байланысты онлайн-форматта өтті. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев төрағалық еткен жиында адам капиталын дамыту, білім беру, денсаулық сақтау мәселелері талқыланды.

«Сәбилерге туған ел шуағы» атты Республикалық қайырымдылық акциясы жалғасуда

27 Май 2020 35

«Сәбилерге туған ел шуағы» атты Республикалық акция жалғасуда.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

26 Май 2020 31

19-22 мамыр аралығында  Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласы мен Атырау облысының жалпы білім беретін мектептерінің 11-сынып оқушылары арасында биология, математика, физика, химия, география, информатика, ағылшын тілі пәндері бойынша жыл сайын өткізілетін дәстүрлі олимпиада онлайн режимде өтті.

Атырау өңірінің ардақты азаматын мерейлі жасымен құттықтаймыз!

26 Май 2020 28

Атырау облысының жайсан да, ақиық азаматтарының бірі, ел ағасы, мемлекет және қоғам қайраткері, еліміздің тәуелсіздік жылдарынан бастап экономикамыздың қалыптасуы мен осы Атырау облысының дамуына, оның көркеюіне мол үлес қосқан, Атыраудың белгілі мұнайшылар династиясының көрнекті өкілі, Равиль Тәжіғараұлы Шырдабаев мырза бұл күнде асқаралы мерейлі 80 жасқа толып отыр.