Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

Дөңгелек үстелді ҚР экологиялық акедемиясының академигі, профессор Алиев Орақ Жолмырзаұлы жүргізіп, алғы сөзді «Байтақ-Болашақ» Экологиялық альянсының құрметті президенті Сүлейменов Олжас Омарұлына берді.

Дөңгелек үстелге қатысушылар қатарында Елекеев Ирак Касымович, Қуанышев Төлеген Шаңғарбайұлы, Айталы Амангелді Әбдірахманұлы, Әміртаев Азаматхан болды.

Тақырыпты талқылау барысында «Атырау мұнай және газ » университетінің меңгерушісі Кенжегалиев Акимғали «Экологические проблемы Прикаспийского региона. Состояние гидробионтов в районе залива Тюб-Караган» деген атаумен және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының меңгерушісі Есенаманова Мансия Санаковна «Экологические и социальные последствия загрязнения воздуха, воды и почвы Прикаспийского региона» деген тақырыпта баяндама жасады.

Тақырыпты талдау барысында баяндамалар жасалып, сұрақтар қойылып, жауаптар берілді.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 9

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 71

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 115

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.