Русистика бойынша симпозиум

2018 жылдың 11-14 қазан аралығында Болгарияның Велико-Тырново қаласында Әулиелер Кирилл мен Мефодий атындағы ірі мемлекеттік университетінде «Қазіргі әлемдегі русистика» атты ХІІ Халықаралық симпозиум өтті.

Симпозиум Великотырново университеті русистика кафедрасының 55-жылдығына орай МАПРЯЛ-дың (Орыс тілі мен әдебиеті оқытушыларының халықаралық ассоциациясы) қолдауымен өткізілді.

ХІІ Халықаралық симпозиум әлемнің әр елдерінен, атап айтсақ Болгария, Ресей, Қазақстан, Польша, Сербия, Румыния, Жапония, Украина, Тайваннан орыс тілі мен әдебиетін зерттейтін ғалымдарды жинады.

Симпозиум жұмысына «Аударма мәселелері» бөлімінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің орыс филологиясы кафедрасының қауымдастырылған профессоры, ф.ғ.к. Дүтбаева С.С. қатысып, «Орыс тілді аудармада Н.Фурнаджиевтің махаббат лирикасындағы адамгершілік және эстетикалық құндылықтарының сақталуы» тақырыбында баяндама жасады. Баяндама шет тілдері және қолданбалы лингвистика кафедрасының оқытушысы С.В.Арсениевпен (Болгария, София, УНМХ) бірігіп дайындалған.

Симпозиум орыс тілі мен әдебиетін оқыту әртүрлі елдердің өзара қарым-қатынастарының дамуы мен қазіргі әлемдегі мәдениеттің өзара әсер етуіне ықпал жасайтындығын дәлелдеді.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 10

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 13

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 60

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.