Русистика бойынша симпозиум

2018 жылдың 11-14 қазан аралығында Болгарияның Велико-Тырново қаласында Әулиелер Кирилл мен Мефодий атындағы ірі мемлекеттік университетінде «Қазіргі әлемдегі русистика» атты ХІІ Халықаралық симпозиум өтті.

Симпозиум Великотырново университеті русистика кафедрасының 55-жылдығына орай МАПРЯЛ-дың (Орыс тілі мен әдебиеті оқытушыларының халықаралық ассоциациясы) қолдауымен өткізілді.

ХІІ Халықаралық симпозиум әлемнің әр елдерінен, атап айтсақ Болгария, Ресей, Қазақстан, Польша, Сербия, Румыния, Жапония, Украина, Тайваннан орыс тілі мен әдебиетін зерттейтін ғалымдарды жинады.

Симпозиум жұмысына «Аударма мәселелері» бөлімінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің орыс филологиясы кафедрасының қауымдастырылған профессоры, ф.ғ.к. Дүтбаева С.С. қатысып, «Орыс тілді аудармада Н.Фурнаджиевтің махаббат лирикасындағы адамгершілік және эстетикалық құндылықтарының сақталуы» тақырыбында баяндама жасады. Баяндама шет тілдері және қолданбалы лингвистика кафедрасының оқытушысы С.В.Арсениевпен (Болгария, София, УНМХ) бірігіп дайындалған.

Симпозиум орыс тілі мен әдебиетін оқыту әртүрлі елдердің өзара қарым-қатынастарының дамуы мен қазіргі әлемдегі мәдениеттің өзара әсер етуіне ықпал жасайтындығын дәлелдеді.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.