Русистика бойынша симпозиум

2018 жылдың 11-14 қазан аралығында Болгарияның Велико-Тырново қаласында Әулиелер Кирилл мен Мефодий атындағы ірі мемлекеттік университетінде «Қазіргі әлемдегі русистика» атты ХІІ Халықаралық симпозиум өтті.

Симпозиум Великотырново университеті русистика кафедрасының 55-жылдығына орай МАПРЯЛ-дың (Орыс тілі мен әдебиеті оқытушыларының халықаралық ассоциациясы) қолдауымен өткізілді.

ХІІ Халықаралық симпозиум әлемнің әр елдерінен, атап айтсақ Болгария, Ресей, Қазақстан, Польша, Сербия, Румыния, Жапония, Украина, Тайваннан орыс тілі мен әдебиетін зерттейтін ғалымдарды жинады.

Симпозиум жұмысына «Аударма мәселелері» бөлімінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің орыс филологиясы кафедрасының қауымдастырылған профессоры, ф.ғ.к. Дүтбаева С.С. қатысып, «Орыс тілді аудармада Н.Фурнаджиевтің махаббат лирикасындағы адамгершілік және эстетикалық құндылықтарының сақталуы» тақырыбында баяндама жасады. Баяндама шет тілдері және қолданбалы лингвистика кафедрасының оқытушысы С.В.Арсениевпен (Болгария, София, УНМХ) бірігіп дайындалған.

Симпозиум орыс тілі мен әдебиетін оқыту әртүрлі елдердің өзара қарым-қатынастарының дамуы мен қазіргі әлемдегі мәдениеттің өзара әсер етуіне ықпал жасайтындығын дәлелдеді.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 33

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 41

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 123

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.

1776 түлек тәмамдады

3 Июл 2019 230

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің түлектеріне диплом табыстау салтанатты кеші болып өтті.