Ұлт тарихының тұлғасы – Мұрат Мөңкеұлы

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Мұрат Мөңкеұлы мұрасы және туған жер идеясы» атты Республикалық ғылыми-теориялық конференция өтті.

Республикалық ғылыми-теориялық конференция Мұрат Мөңкеұлының туғанына 175 жыл толуына арналған «Рухани жаңғыру: мәңгілік ел мұраттары» халықаралық форумы аясында ұйымдастырылды.

Шараға М.Мөңкеұлының шығармашылығын зерттеуге, шығармаларын құрастыруға, бастырып шығару ісіне тікелей қатысы бар ғалымдар шақырылды.

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Тұлғалар аллеясында профессор-оқытушылар құрамы мен университет студенттері және конференцияға шақырылған қонақтардың қатысуымен М.Мөңкеұлының ескерткішіне гүл шоқтарын қою рәсімі өткізілді.

Республикалық ғылыми-теориялық конференцияның пленарлық мәжілісі оқу ғимаратының мәжіліс залында өтті. Аталған шарада университет ректоры А.Талтенов сөз алып, М.Мөңкеұлының шығармашылығы туралы баяндап, конференцияға қатынасып отырған қала мектептері оқытушыларына және арнайы шақырылған қонақтарға ризашылығын білдірді.

Келесі кезекте сөз алған облыс әкімі Нұрлан Асқарұлы «Мұрат Мөңкеұлы - ұлт тарихының тұлғасы» атты баяндамасын оқып, баяндамашыларға сәттілік тіледі.

Конференцияға арнайы шақырылған ғалымдар С.А.Қасқабасов, Б.Ж.Омаров, Ғ.Қ.Есім, Д.Қамзабекұлы, А.Ж.Шәріп, Ғ.Қ.Әнес, С.Ж.Сапанов т.б. профессорлар баяндамаларын оқып, шараны ұйымдастырушыларға алғыстарын жеткізді.