Ұлт тарихының тұлғасы – Мұрат Мөңкеұлы

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Мұрат Мөңкеұлы мұрасы және туған жер идеясы» атты Республикалық ғылыми-теориялық конференция өтті.

Республикалық ғылыми-теориялық конференция Мұрат Мөңкеұлының туғанына 175 жыл толуына арналған «Рухани жаңғыру: мәңгілік ел мұраттары» халықаралық форумы аясында ұйымдастырылды.

Шараға М.Мөңкеұлының шығармашылығын зерттеуге, шығармаларын құрастыруға, бастырып шығару ісіне тікелей қатысы бар ғалымдар шақырылды.

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Тұлғалар аллеясында профессор-оқытушылар құрамы мен университет студенттері және конференцияға шақырылған қонақтардың қатысуымен М.Мөңкеұлының ескерткішіне гүл шоқтарын қою рәсімі өткізілді.

Республикалық ғылыми-теориялық конференцияның пленарлық мәжілісі оқу ғимаратының мәжіліс залында өтті. Аталған шарада университет ректоры А.Талтенов сөз алып, М.Мөңкеұлының шығармашылығы туралы баяндап, конференцияға қатынасып отырған қала мектептері оқытушыларына және арнайы шақырылған қонақтарға ризашылығын білдірді.

Келесі кезекте сөз алған облыс әкімі Нұрлан Асқарұлы «Мұрат Мөңкеұлы - ұлт тарихының тұлғасы» атты баяндамасын оқып, баяндамашыларға сәттілік тіледі.

Конференцияға арнайы шақырылған ғалымдар С.А.Қасқабасов, Б.Ж.Омаров, Ғ.Қ.Есім, Д.Қамзабекұлы, А.Ж.Шәріп, Ғ.Қ.Әнес, С.Ж.Сапанов т.б. профессорлар баяндамаларын оқып, шараны ұйымдастырушыларға алғыстарын жеткізді.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 49

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 76

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 107

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 69

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.