Ұлт тарихының тұлғасы – Мұрат Мөңкеұлы

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Мұрат Мөңкеұлы мұрасы және туған жер идеясы» атты Республикалық ғылыми-теориялық конференция өтті.

Республикалық ғылыми-теориялық конференция Мұрат Мөңкеұлының туғанына 175 жыл толуына арналған «Рухани жаңғыру: мәңгілік ел мұраттары» халықаралық форумы аясында ұйымдастырылды.

Шараға М.Мөңкеұлының шығармашылығын зерттеуге, шығармаларын құрастыруға, бастырып шығару ісіне тікелей қатысы бар ғалымдар шақырылды.

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Тұлғалар аллеясында профессор-оқытушылар құрамы мен университет студенттері және конференцияға шақырылған қонақтардың қатысуымен М.Мөңкеұлының ескерткішіне гүл шоқтарын қою рәсімі өткізілді.

Республикалық ғылыми-теориялық конференцияның пленарлық мәжілісі оқу ғимаратының мәжіліс залында өтті. Аталған шарада университет ректоры А.Талтенов сөз алып, М.Мөңкеұлының шығармашылығы туралы баяндап, конференцияға қатынасып отырған қала мектептері оқытушыларына және арнайы шақырылған қонақтарға ризашылығын білдірді.

Келесі кезекте сөз алған облыс әкімі Нұрлан Асқарұлы «Мұрат Мөңкеұлы - ұлт тарихының тұлғасы» атты баяндамасын оқып, баяндамашыларға сәттілік тіледі.

Конференцияға арнайы шақырылған ғалымдар С.А.Қасқабасов, Б.Ж.Омаров, Ғ.Қ.Есім, Д.Қамзабекұлы, А.Ж.Шәріп, Ғ.Қ.Әнес, С.Ж.Сапанов т.б. профессорлар баяндамаларын оқып, шараны ұйымдастырушыларға алғыстарын жеткізді.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 6

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 95

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.