«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Рухани жаңғыру» стратегиялық бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша аударылған Дональд Ф.Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығының «Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз» атты тақырыпта 5В050600 «Экономика» мамандығының 1курс 109 топ студенттеріне оқулықпен таныстыру шарасы өткізілді.

Оқулықпен таныстырған аға оқытушы экономика ғылымдарының кандидаты А.Мұқашева технологиялық революцияның беталысына қарасақ, таяу 10 жылдықта қазіргі кәсіпкелердің жартысы жойылып кету қаупі төніп тұр. Экономиканың кәсіптік сипаты бұрын-соңды мұндай жедел өзгермеген. Осы бағытта «Жаңа гуманитарлық білім, Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» бағдарламасы аясында Дональд Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығы аударылып, болашақ кәсіпкерлерге ұсынылды. Оқулық

4 бөлімнен тұрады. Бұл оқулықта 21 ғасыр тренді әлеуметтік кәсіпкерлік және корпоративтік кәсіпкерлік қарастырылған. Кеш аясында аға оқытушы экономика магистрі Тлепова Г.Б. осы оқулықтың маңыздылығы туралы студенттерге мысалдар келтіре отырып, толық мағлұмат берді.

Кеш соңында ғылыми кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ергужиева оқытушылар мен студенттер үшін қолжетімді түрде оқулықтарды алуға болатындығы жөнінде мағлұмат беріп, алғашқы он жеті кітапты насихаттауда көрме ұйымдастырылды.

Ғылыми кітапхана

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 10

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 13

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 59

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.