«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Рухани жаңғыру» стратегиялық бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша аударылған Дональд Ф.Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығының «Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз» атты тақырыпта 5В050600 «Экономика» мамандығының 1курс 109 топ студенттеріне оқулықпен таныстыру шарасы өткізілді.

Оқулықпен таныстырған аға оқытушы экономика ғылымдарының кандидаты А.Мұқашева технологиялық революцияның беталысына қарасақ, таяу 10 жылдықта қазіргі кәсіпкелердің жартысы жойылып кету қаупі төніп тұр. Экономиканың кәсіптік сипаты бұрын-соңды мұндай жедел өзгермеген. Осы бағытта «Жаңа гуманитарлық білім, Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» бағдарламасы аясында Дональд Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығы аударылып, болашақ кәсіпкерлерге ұсынылды. Оқулық

4 бөлімнен тұрады. Бұл оқулықта 21 ғасыр тренді әлеуметтік кәсіпкерлік және корпоративтік кәсіпкерлік қарастырылған. Кеш аясында аға оқытушы экономика магистрі Тлепова Г.Б. осы оқулықтың маңыздылығы туралы студенттерге мысалдар келтіре отырып, толық мағлұмат берді.

Кеш соңында ғылыми кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ергужиева оқытушылар мен студенттер үшін қолжетімді түрде оқулықтарды алуға болатындығы жөнінде мағлұмат беріп, алғашқы он жеті кітапты насихаттауда көрме ұйымдастырылды.

Ғылыми кітапхана

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 9

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 26

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 30

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 14

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.