«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Рухани жаңғыру» стратегиялық бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша аударылған Дональд Ф.Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығының «Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз» атты тақырыпта 5В050600 «Экономика» мамандығының 1курс 109 топ студенттеріне оқулықпен таныстыру шарасы өткізілді.

Оқулықпен таныстырған аға оқытушы экономика ғылымдарының кандидаты А.Мұқашева технологиялық революцияның беталысына қарасақ, таяу 10 жылдықта қазіргі кәсіпкелердің жартысы жойылып кету қаупі төніп тұр. Экономиканың кәсіптік сипаты бұрын-соңды мұндай жедел өзгермеген. Осы бағытта «Жаңа гуманитарлық білім, Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» бағдарламасы аясында Дональд Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығы аударылып, болашақ кәсіпкерлерге ұсынылды. Оқулық

4 бөлімнен тұрады. Бұл оқулықта 21 ғасыр тренді әлеуметтік кәсіпкерлік және корпоративтік кәсіпкерлік қарастырылған. Кеш аясында аға оқытушы экономика магистрі Тлепова Г.Б. осы оқулықтың маңыздылығы туралы студенттерге мысалдар келтіре отырып, толық мағлұмат берді.

Кеш соңында ғылыми кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ергужиева оқытушылар мен студенттер үшін қолжетімді түрде оқулықтарды алуға болатындығы жөнінде мағлұмат беріп, алғашқы он жеті кітапты насихаттауда көрме ұйымдастырылды.

Ғылыми кітапхана

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 7

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.