«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Рухани жаңғыру» стратегиялық бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша аударылған Дональд Ф.Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығының «Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз» атты тақырыпта 5В050600 «Экономика» мамандығының 1курс 109 топ студенттеріне оқулықпен таныстыру шарасы өткізілді.

Оқулықпен таныстырған аға оқытушы экономика ғылымдарының кандидаты А.Мұқашева технологиялық революцияның беталысына қарасақ, таяу 10 жылдықта қазіргі кәсіпкелердің жартысы жойылып кету қаупі төніп тұр. Экономиканың кәсіптік сипаты бұрын-соңды мұндай жедел өзгермеген. Осы бағытта «Жаңа гуманитарлық білім, Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» бағдарламасы аясында Дональд Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығы аударылып, болашақ кәсіпкерлерге ұсынылды. Оқулық

4 бөлімнен тұрады. Бұл оқулықта 21 ғасыр тренді әлеуметтік кәсіпкерлік және корпоративтік кәсіпкерлік қарастырылған. Кеш аясында аға оқытушы экономика магистрі Тлепова Г.Б. осы оқулықтың маңыздылығы туралы студенттерге мысалдар келтіре отырып, толық мағлұмат берді.

Кеш соңында ғылыми кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ергужиева оқытушылар мен студенттер үшін қолжетімді түрде оқулықтарды алуға болатындығы жөнінде мағлұмат беріп, алғашқы он жеті кітапты насихаттауда көрме ұйымдастырылды.

Ғылыми кітапхана

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 5

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 17

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 34

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 109

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 86

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.