«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Рухани жаңғыру» стратегиялық бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша аударылған Дональд Ф.Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығының «Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз» атты тақырыпта 5В050600 «Экономика» мамандығының 1курс 109 топ студенттеріне оқулықпен таныстыру шарасы өткізілді.

Оқулықпен таныстырған аға оқытушы экономика ғылымдарының кандидаты А.Мұқашева технологиялық революцияның беталысына қарасақ, таяу 10 жылдықта қазіргі кәсіпкелердің жартысы жойылып кету қаупі төніп тұр. Экономиканың кәсіптік сипаты бұрын-соңды мұндай жедел өзгермеген. Осы бағытта «Жаңа гуманитарлық білім, Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» бағдарламасы аясында Дональд Куратконың «Кәсіпкерлік теория, процесс, практика» оқулығы аударылып, болашақ кәсіпкерлерге ұсынылды. Оқулық

4 бөлімнен тұрады. Бұл оқулықта 21 ғасыр тренді әлеуметтік кәсіпкерлік және корпоративтік кәсіпкерлік қарастырылған. Кеш аясында аға оқытушы экономика магистрі Тлепова Г.Б. осы оқулықтың маңыздылығы туралы студенттерге мысалдар келтіре отырып, толық мағлұмат берді.

Кеш соңында ғылыми кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ергужиева оқытушылар мен студенттер үшін қолжетімді түрде оқулықтарды алуға болатындығы жөнінде мағлұмат беріп, алғашқы он жеті кітапты насихаттауда көрме ұйымдастырылды.

Ғылыми кітапхана

ҚР Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы университетімізде

20 Фев 2019 36

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы Қалетаевтың қатысуымен кездесу өтті.

Х.Табылдиевтың «Атырау облысының тарихы» атты монографиясының тұсауы кесілді

18 Фев 2019 52

Өткен жұмада Ғ.Сланов атындағы Атырау облыстық ғылыми әмбебап кітапханасында "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанындағы Саясаттанушылар орталығы және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұйымдастыруымен профессор Хисмет Табылдиевтың  «Атырау облысының тарихы» атты монографиясының тұсаукесеріне арналған ғылыми семинар өтті.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 45

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 56

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 67

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.