Шахмат ойынының жеңімпаздары жарияланды

Каспий өңірі мемлекеттері университет студенттерінің VI-ші Халықаралық спорттық ойындары аясында өткізілген шахмат ойыны аяқталып, жеңімпаздарын анықтады. Ойын ерлер мен қыздар арасында топтық және жеке түрде өткізілді.

Командалық ерлер арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Атырау мұнай және газ университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Қорытынды есеппен, 5-ші орынға Астрахань мемлекеттік университетінің командасы шықты.

Дәл осындай шахмат ойынының жеке қатысушылар арасында өткен ойында жүлделі 1-ші орынды Астрахан мемлекеттік университетінің студенті – Иелев Алексей және жүлделі 2-ші орынды Калмыкия университетінің студенті - Инджиев Алдар иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Хайрошев Нұрбек алды.

Командалық қыздар арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Гилян университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Ал, жалпы есеппен 5-ші орынға Атырау мұнай және газ университетінің командасы шықты.

Осындай қыздар арасында өткен шахмат ойынының жүлделі 1-ші орынын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Ғабитова Динара және жүлделі 2-ші орынын Калмыкия университетінің студенті - Манджиева Лаура мен 3-ші орынын Шанкчиева Эльзата алды.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 69

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 116

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 46

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 70

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.