Шахмат ойынының жеңімпаздары жарияланды

Каспий өңірі мемлекеттері университет студенттерінің VI-ші Халықаралық спорттық ойындары аясында өткізілген шахмат ойыны аяқталып, жеңімпаздарын анықтады. Ойын ерлер мен қыздар арасында топтық және жеке түрде өткізілді.

Командалық ерлер арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Атырау мұнай және газ университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Қорытынды есеппен, 5-ші орынға Астрахань мемлекеттік университетінің командасы шықты.

Дәл осындай шахмат ойынының жеке қатысушылар арасында өткен ойында жүлделі 1-ші орынды Астрахан мемлекеттік университетінің студенті – Иелев Алексей және жүлделі 2-ші орынды Калмыкия университетінің студенті - Инджиев Алдар иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Хайрошев Нұрбек алды.

Командалық қыздар арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Гилян университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Ал, жалпы есеппен 5-ші орынға Атырау мұнай және газ университетінің командасы шықты.

Осындай қыздар арасында өткен шахмат ойынының жүлделі 1-ші орынын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Ғабитова Динара және жүлделі 2-ші орынын Калмыкия университетінің студенті - Манджиева Лаура мен 3-ші орынын Шанкчиева Эльзата алды.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 9

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.