Шахмат ойынының жеңімпаздары жарияланды

Каспий өңірі мемлекеттері университет студенттерінің VI-ші Халықаралық спорттық ойындары аясында өткізілген шахмат ойыны аяқталып, жеңімпаздарын анықтады. Ойын ерлер мен қыздар арасында топтық және жеке түрде өткізілді.

Командалық ерлер арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Атырау мұнай және газ университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Қорытынды есеппен, 5-ші орынға Астрахань мемлекеттік университетінің командасы шықты.

Дәл осындай шахмат ойынының жеке қатысушылар арасында өткен ойында жүлделі 1-ші орынды Астрахан мемлекеттік университетінің студенті – Иелев Алексей және жүлделі 2-ші орынды Калмыкия университетінің студенті - Инджиев Алдар иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Хайрошев Нұрбек алды.

Командалық қыздар арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Гилян университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Ал, жалпы есеппен 5-ші орынға Атырау мұнай және газ университетінің командасы шықты.

Осындай қыздар арасында өткен шахмат ойынының жүлделі 1-ші орынын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Ғабитова Динара және жүлделі 2-ші орынын Калмыкия университетінің студенті - Манджиева Лаура мен 3-ші орынын Шанкчиева Эльзата алды.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 14

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.