Шахмат ойынының жеңімпаздары жарияланды

Каспий өңірі мемлекеттері университет студенттерінің VI-ші Халықаралық спорттық ойындары аясында өткізілген шахмат ойыны аяқталып, жеңімпаздарын анықтады. Ойын ерлер мен қыздар арасында топтық және жеке түрде өткізілді.

Командалық ерлер арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Атырау мұнай және газ университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Қорытынды есеппен, 5-ші орынға Астрахань мемлекеттік университетінің командасы шықты.

Дәл осындай шахмат ойынының жеке қатысушылар арасында өткен ойында жүлделі 1-ші орынды Астрахан мемлекеттік университетінің студенті – Иелев Алексей және жүлделі 2-ші орынды Калмыкия университетінің студенті - Инджиев Алдар иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Хайрошев Нұрбек алды.

Командалық қыздар арасында өткен ойында Калмыкия мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 1-ші орынды, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы жүлделі 2-ші орынды иеленді. Ал, жүлделі 3-ші орынды Гилян университетінің командасы мен 4-ші орынды Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы иеленді. Ал, жалпы есеппен 5-ші орынға Атырау мұнай және газ университетінің командасы шықты.

Осындай қыздар арасында өткен шахмат ойынының жүлделі 1-ші орынын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Ғабитова Динара және жүлделі 2-ші орынын Калмыкия университетінің студенті - Манджиева Лаура мен 3-ші орынын Шанкчиева Эльзата алды.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 11

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 32

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.