2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Дөңгелек үстелде алғы сөзді Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының орынбасары, саяси ғылымдарының докторы, профессор Әмірхан Рақымжанов сөйлеп, сөз кезегін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Абзал Талтеновке берді.

Тәуелсіздік алғаннан бері Қазақстан көптеген белестерді өткерді. Қазақстанның тәуелсіздік жылдары қол жеткізген көпвекторлы сыртқы саясаты егемендігіміз бен мемлекеттілігімізді нығайтып, халықаралық қатынастар мен әлемдік шаруашылық байланыстар жүйесіне енуге ықпал етті. Өткен жылдар ішінде республикамыз бастамалары қашанда халықаралық қолдауға ие болып, тәжірибе жүзінде дәлелденген халықаралық қауымдастықтың толық қанды мүшесіне айналды, барлық көрші мемлекеттермен тұрақты әрі дәстүрлі қарым-қатынасты орнатты. Сенімді және салмақты серіктес ретінде республикамыздың халықаралық имиджі қалыптасты.

Әлемдік қауымдастықтағы Қазақстанның табысты интеграциясы ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың ерен еңбегінің арқасында жүзеге асқаны баршаға мәлім. Елбасының бастамалары Қазақстанды әлемдік қауымдастықтарда танымал етті. Бұған қоса еліміз бітімгершілік бастамаларымен, соның ішінде ядролық қарусыздану және оны таратпау идеяларымен үнемі бастама көтеріп отырады.

Осыған орай саяси, экономикалық, сауда салаларының екіжақты және аймақтық байланыстарын трансформациялау тұрғысындағыҚазақстанның көпвекторлы саясатының өзекті мәселелері сарапшылар қауымының талқылауына ұсынылады. Еліміздің ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелерін талқылау барысында Қазақстан Республикасы Президентінің жүргізіп отырған саясаты тұрғысындағы энергетикалық қауіпсіздік басты назарға алынды.

Елбасының жаһандық және аймақтық қауіпсіздікті нығайтудағы бастамалары, Қазақстанның бітімгершілік миссиясы мен Мемлекет басшысының рөлі, сондай-ақ Қазақстанның әлемдік аренадағы имиджінің мәні мен маңызы жеке қарастырылатын болды.

Дөңгелек үстелдің жұмысына ғылыми қызметкерлер, сарапшылар, жоғары оқу орындарының басшылары мен оқытушылары, докторанттар, магистранттар, студенттер және де облыс орталығы кәсіпорындарының өкілдері қатысты.

Облыстық олимпиададан бас жүлде

22 Окт 2018 5

5В050119 Шет тілі; екі шет тілі мамандығының 3 курс студенті   Мадлен – Нильда Ерсайнова  қазақ, орыс, ағылшын тілін жетік меңгерген жастардың арасындағы “Тілдарын” облыстық олимпиадасында бас жүлдені жеңіп алып, республикалық олимпиадаға жолдама алды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 31

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 30

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 41

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 46

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.