Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті-Елбасы кітапханасының «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» атты көшпелі жобасы аясында өткен іс-шараның ашылуында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Абзал Талтенов сөз сөйлеп, сөз кезегін ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековке берді.

Махмұд Қасымбеков бұл іс-шараның ауқымды ғылыми-білім беру, мәдени ағартушылық, сондай-ақ Атырау облысы бойынша көшпелі экскурсияларды қамтитынын, тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуы мен дамуын, қоғамның саяси мәдениетінің тарихи эволюциясын және осы үдерістердегі Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының тұлғалық рөлін сипаттайтын деректерді жүйелі түрде ұсыну керек екендігін атап өтті.

Және де, сөз соңында, Елбасы туралы жазылған жинақтарды, атап айтар болсақ, 23-томдық қазіргі таңда тарихи дерекке айналып отырған «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» деген атаумен жарық көрген жинақты Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Абзал Талтеновке табыс етті.

Кездесу барысында, оқытушылар осы тақырып аясында көкейлерінде жүрген сұрақтарына жауап алып, пікір алмасты.

Бұл жоба Елбасы кітапханасының жинақтарынан ұсынылған қор көрмесіне негізделгенін, жинақталып, жүйелендірілген архивтік, кітап, жәдігерлік кешендер тәуелсіздігіміздің, Қазақстандағы Президенттік институттың қалыптасуы мен даму тарихы жайлы баяндайтын бірегей зерттеу, талдау, мәдени-ағартушылық, білім беру, ақпараттық алаңын ұсынылатыны айтылды.

ҚР Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы университетімізде

20 Фев 2019 40

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы Қалетаевтың қатысуымен кездесу өтті.

Х.Табылдиевтың «Атырау облысының тарихы» атты монографиясының тұсауы кесілді

18 Фев 2019 52

Өткен жұмада Ғ.Сланов атындағы Атырау облыстық ғылыми әмбебап кітапханасында "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанындағы Саясаттанушылар орталығы және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұйымдастыруымен профессор Хисмет Табылдиевтың  «Атырау облысының тарихы» атты монографиясының тұсаукесеріне арналған ғылыми семинар өтті.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 45

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 56

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 67

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.