Каспий өңірі мемлекеттері университет студенттерінің VI-ші Универсиадасы

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті тарихында алғаш рет қыркүйектің 24-30 аралығында Каспий өңірі мемлекеттері университеттерінің Ассамблеясы аясында студенттер арасында үлкен спорттық шара өткізіледі деп жоспарлануда.

Универсиаданың ерекшелігі - бұрын ассамблея құрамында 9 университет болса, қазіргі уақытта 43 университетке көбейген. Бұл спорттық шараға 5 мемлекеттен: Иран, Азербайжан, Ресей, Түркімен және Қазақстан елінен барлығы 700-ден аса студент қатысады деп белгіленді.

Спорттық жарыстың 10 түрінен, атап айтқанда, футбол, баскетбол, шахмат, жеңіл атлетика, каратэ, жүзу, бокс, дзюдо, үстел теннисі ойындарынан сайысқа түсетін студенттердің тізімі алынып, дайындық басталып кетті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 13

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.