Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Кездесу барысында университет ректоры А.Талтенов және университет проректоры Л.Қойшығұлова, Н.Тагайбекова, Ұ.Шилібекова қонақтарды қарсы алып, i SPACE коворкинг орталығы мен EOS орталықтарын таныстырып өтті.

Кеңес залында өткен жиында Француз елшісі Филипп Мартинэ «Биылғы жылы біздің елдеріміз арасындағы және стратегиялық әріптестік құрылып шартқа қол қойылғанына 10 жыл толады. Алдағы уақытта да қолайлы инвестициялық климаттық жағдайлар жасап, бизнес франция экономикасының дамуына тағы да көптеп серіктестер тарту»- деді елші.

Жиын соңында университет ректоры А.Талтенов Франция елінен келген елшілерді футболдан әлем чемпионатына өтулерімен құттықтап, ықылас білдірді және университет атынан Филипп Мартинэ мырзаға естелік сый табыстады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 20

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 4

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 35

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 32

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.