Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Кездесу барысында университет ректоры А.Талтенов және университет проректоры Л.Қойшығұлова, Н.Тагайбекова, Ұ.Шилібекова қонақтарды қарсы алып, i SPACE коворкинг орталығы мен EOS орталықтарын таныстырып өтті.

Кеңес залында өткен жиында Француз елшісі Филипп Мартинэ «Биылғы жылы біздің елдеріміз арасындағы және стратегиялық әріптестік құрылып шартқа қол қойылғанына 10 жыл толады. Алдағы уақытта да қолайлы инвестициялық климаттық жағдайлар жасап, бизнес франция экономикасының дамуына тағы да көптеп серіктестер тарту»- деді елші.

Жиын соңында университет ректоры А.Талтенов Франция елінен келген елшілерді футболдан әлем чемпионатына өтулерімен құттықтап, ықылас білдірді және университет атынан Филипп Мартинэ мырзаға естелік сый табыстады.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 75

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 87

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 96

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 82

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 130