Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Кездесу барысында университет ректоры А.Талтенов және университет проректоры Л.Қойшығұлова, Н.Тагайбекова, Ұ.Шилібекова қонақтарды қарсы алып, i SPACE коворкинг орталығы мен EOS орталықтарын таныстырып өтті.

Кеңес залында өткен жиында Француз елшісі Филипп Мартинэ «Биылғы жылы біздің елдеріміз арасындағы және стратегиялық әріптестік құрылып шартқа қол қойылғанына 10 жыл толады. Алдағы уақытта да қолайлы инвестициялық климаттық жағдайлар жасап, бизнес франция экономикасының дамуына тағы да көптеп серіктестер тарту»- деді елші.

Жиын соңында университет ректоры А.Талтенов Франция елінен келген елшілерді футболдан әлем чемпионатына өтулерімен құттықтап, ықылас білдірді және университет атынан Филипп Мартинэ мырзаға естелік сый табыстады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 8

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 20

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 39

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 112

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 88

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.