Сапалы оқулық - болашақ негізі

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілде психология ғылымы бойынша аударылған оқулық психология және арнайы білім беру кафедрасы оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Ауқымды талқылау кеңесін әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректоры Л.Ерболатқызы ашып, оқулықтарды оқу үрдісіне пайдалану қажет екендігін айтты.

Инновациялық білім беру факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының докторы А.Мұхамбетжанова осы мамандық бойынша білім беретін оқытушылар мен студенттер үшін ерекше оқулық екендігін және биылғы оқу жылында білім беру бағдарламасына енгізілетіндігін атап өтті.

Аударылған оқулықтардың ішінде Дуэйн Шульц пен Сидней Эллен Шульцтың «Қазіргі психология тарихы»  атты оқулығы бойынша магистр, аға оқытушы А.Султангалиева мен А.Абдрахманова оқулықтың маңыздылығы мен құндылығы туралы мағлұматтар берді. Дэвид Дж. Майерс «Әлеуметтік психология», 12-басылым, Эллиот Аронсон «Көпке ұмтылған жалғыз: әлеуметтік психологияға кіріспе», 11-басылым оқулықтары бойынша психология ғылымдарының кандидаты Ж.Сабирова мен психология және арнайы білім беру кафедрасының меңгерушісі, п.ғ.к. Г.Шұғаева оқулықтарға тоқталып, кеңінен талқылады.

Ғылыми кітапхана директоры м.а. З.Ибрашева оқытушылар мен студенттер үшін қолжетімді түрде оқулықтарды алуға болатындығын айтты.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 27

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 21

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 186

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 154

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 113

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды