Ғажайып оқулықтар

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедралары оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Карен Армстронг «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс»: Құдайтану Баяны оқулығы бойынша тарих ғылымдарының докторы Л.Бердіғожин, Реми Хесс «Философияның таңдаулы 25 кітабы» Дереек Джонстон «Философияның қысқаша тарихы: Сократтан Дерридаға дейін» кітабы бойынша әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі, философия ғылымдарының кандидаты С.Аймұратов, Энтони Джон Патрик Кенни «Батыс философиясының жаңа тарихы», 1 том, Антика философиясы оқулығы бойынша философия ғылымдарының докторы Ө.Бекежан, Энтони Джон Патрик Кенни «Батыс философиясының жаңа тарихы», 2 том, Орта ғасыр философиясы оқулығы бойынша философия ғылымдарының кандидаты Г.Тоқсанбаева жалпы оқулықтың маңыздылығы мен мен құндылығы туралы қысқаша мағлұматтар берді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы Г.Қайырғалиева қазақ тіліне аударылып отырған тарих, философия тағы басқа ғылым саласындағы оқулықтары оқу үрдісіне пайдалану мәселелерін ортаға салды.

21 Сен 2018 17

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 30

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 52

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 65

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 173

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.