Ғажайып оқулықтар

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедралары оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Карен Армстронг «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс»: Құдайтану Баяны оқулығы бойынша тарих ғылымдарының докторы Л.Бердіғожин, Реми Хесс «Философияның таңдаулы 25 кітабы» Дереек Джонстон «Философияның қысқаша тарихы: Сократтан Дерридаға дейін» кітабы бойынша әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі, философия ғылымдарының кандидаты С.Аймұратов, Энтони Джон Патрик Кенни «Батыс философиясының жаңа тарихы», 1 том, Антика философиясы оқулығы бойынша философия ғылымдарының докторы Ө.Бекежан, Энтони Джон Патрик Кенни «Батыс философиясының жаңа тарихы», 2 том, Орта ғасыр философиясы оқулығы бойынша философия ғылымдарының кандидаты Г.Тоқсанбаева жалпы оқулықтың маңыздылығы мен мен құндылығы туралы қысқаша мағлұматтар берді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы Г.Қайырғалиева қазақ тіліне аударылып отырған тарих, философия тағы басқа ғылым саласындағы оқулықтары оқу үрдісіне пайдалану мәселелерін ортаға салды.

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 40

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 41

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 58

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 128

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас

5 Ноя 2018 16

2018 жылдың 5 қарашасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас өткізілді.