«Ашық есік» күні өтті

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата-аналар, ұстаздар да қатысты.

Шара аясында университеттің әрбір факультеті шеберлік-сыныптарын, таныстырылымдар мен көрмелер өткізді. Экскурсия барысында талапкерлер ғылыми-оқу зертханаларын, оқу орталықтарын, мәдени спорт кешенін, стадион, музей, ктіапханалармен танысты. Қабылдау комиссиясы бітіруші түлектерді оқуға қабылдау ережелерімен таныстырып, емтихан тапсыру кезеңдері мен Кешенді тестілеу ережелерін түсіндірді. Ашық есік күніне Атырау қаласы аумағында орналасқан колледждерден 1000- ға жуық түлектер және Исатай ауданынан 190 түлек қатынасты.

Шара аясында университеттің әр факультеті шеберлік-сыныптарымен таныстырылымдар, көрмелер өткізді. Атап өтсек:

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Tinkercard онлайн симуляторы арқылы да жасалу жолдарын көрсетті; Ноутбукты ашып – шашып, операциялық жүйені, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсету; Логикалық элементтерді компьютермен модельдеу; Компьютерлік дизайн және анимация.

«Инновациялық білім беру» факультеті

Оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізді; Спорт алаңымен таныстыру, спортшы студенттердің спорттық дайындық сәтінен көрініс көрсетіп, Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстырды, арт терапия, психологиялық тренингтерді жүргізу жолдарымен таныстырды; М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін көрсетті.

Экономика және құқық факультеті

Инновациялық алаң Бизнес-инкубатор және коворкинг «i-Spacе» экскурсия жасап, Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсетті (Құқықтану мамандығы бойынша); Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті

Музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр университет мәдени-спорт кешенінің фойесінде музыкалық шығармалар ойнап; Бейнелеу өнері және дизайн кафедрасы студенттері мальберттер әкеліп, сурет салып; Журналистика кафедрасы іс-шараның ақпараттық имиджіне байланысты жұмыстар жүргізіп, интервью алып, газеттер таратты, пресс-релиздер таратты т.б.

Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті

Химия және ХТ кафедрасы: Лабораториялық эксперимент;География, туризм және су ресурстары: Топографиялық әдістерді көрсетіп;Экология кафедрасы: көрме;Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы: Көрме ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультеті

Факультет мамандықтары бойынша жетістіктер көрмесін ұйымдастырып; Факультет белсенділерінің бітіруші түлектермен жұмысы (мамандықтар бойынша ақпараттандыру, буклеттер тарату). English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстырды. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесіп. Факультет кітапханасымен, Иран мәдениеті орталығы, З.Қабдолов мұражайымен таныстырды.

21 Сен 2018 16

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 30

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 51

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 65

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 173

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.