«Ашық есік» күні өтті

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата-аналар, ұстаздар да қатысты.

Шара аясында университеттің әрбір факультеті шеберлік-сыныптарын, таныстырылымдар мен көрмелер өткізді. Экскурсия барысында талапкерлер ғылыми-оқу зертханаларын, оқу орталықтарын, мәдени спорт кешенін, стадион, музей, ктіапханалармен танысты. Қабылдау комиссиясы бітіруші түлектерді оқуға қабылдау ережелерімен таныстырып, емтихан тапсыру кезеңдері мен Кешенді тестілеу ережелерін түсіндірді. Ашық есік күніне Атырау қаласы аумағында орналасқан колледждерден 1000- ға жуық түлектер және Исатай ауданынан 190 түлек қатынасты.

Шара аясында университеттің әр факультеті шеберлік-сыныптарымен таныстырылымдар, көрмелер өткізді. Атап өтсек:

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Tinkercard онлайн симуляторы арқылы да жасалу жолдарын көрсетті; Ноутбукты ашып – шашып, операциялық жүйені, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсету; Логикалық элементтерді компьютермен модельдеу; Компьютерлік дизайн және анимация.

«Инновациялық білім беру» факультеті

Оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізді; Спорт алаңымен таныстыру, спортшы студенттердің спорттық дайындық сәтінен көрініс көрсетіп, Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстырды, арт терапия, психологиялық тренингтерді жүргізу жолдарымен таныстырды; М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін көрсетті.

Экономика және құқық факультеті

Инновациялық алаң Бизнес-инкубатор және коворкинг «i-Spacе» экскурсия жасап, Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсетті (Құқықтану мамандығы бойынша); Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті

Музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр университет мәдени-спорт кешенінің фойесінде музыкалық шығармалар ойнап; Бейнелеу өнері және дизайн кафедрасы студенттері мальберттер әкеліп, сурет салып; Журналистика кафедрасы іс-шараның ақпараттық имиджіне байланысты жұмыстар жүргізіп, интервью алып, газеттер таратты, пресс-релиздер таратты т.б.

Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті

Химия және ХТ кафедрасы: Лабораториялық эксперимент;География, туризм және су ресурстары: Топографиялық әдістерді көрсетіп;Экология кафедрасы: көрме;Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы: Көрме ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультеті

Факультет мамандықтары бойынша жетістіктер көрмесін ұйымдастырып; Факультет белсенділерінің бітіруші түлектермен жұмысы (мамандықтар бойынша ақпараттандыру, буклеттер тарату). English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстырды. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесіп. Факультет кітапханасымен, Иран мәдениеті орталығы, З.Қабдолов мұражайымен таныстырды.

Ғажайып оқулықтар

20 Июн 2018 26

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедраларының оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 43

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 34

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 58

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 29

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.