«Ашық есік» күні өтті

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата-аналар, ұстаздар да қатысты.

Шара аясында университеттің әрбір факультеті шеберлік-сыныптарын, таныстырылымдар мен көрмелер өткізді. Экскурсия барысында талапкерлер ғылыми-оқу зертханаларын, оқу орталықтарын, мәдени спорт кешенін, стадион, музей, ктіапханалармен танысты. Қабылдау комиссиясы бітіруші түлектерді оқуға қабылдау ережелерімен таныстырып, емтихан тапсыру кезеңдері мен Кешенді тестілеу ережелерін түсіндірді. Ашық есік күніне Атырау қаласы аумағында орналасқан колледждерден 1000- ға жуық түлектер және Исатай ауданынан 190 түлек қатынасты.

Шара аясында университеттің әр факультеті шеберлік-сыныптарымен таныстырылымдар, көрмелер өткізді. Атап өтсек:

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Tinkercard онлайн симуляторы арқылы да жасалу жолдарын көрсетті; Ноутбукты ашып – шашып, операциялық жүйені, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсету; Логикалық элементтерді компьютермен модельдеу; Компьютерлік дизайн және анимация.

«Инновациялық білім беру» факультеті

Оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізді; Спорт алаңымен таныстыру, спортшы студенттердің спорттық дайындық сәтінен көрініс көрсетіп, Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстырды, арт терапия, психологиялық тренингтерді жүргізу жолдарымен таныстырды; М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін көрсетті.

Экономика және құқық факультеті

Инновациялық алаң Бизнес-инкубатор және коворкинг «i-Spacе» экскурсия жасап, Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсетті (Құқықтану мамандығы бойынша); Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті

Музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр университет мәдени-спорт кешенінің фойесінде музыкалық шығармалар ойнап; Бейнелеу өнері және дизайн кафедрасы студенттері мальберттер әкеліп, сурет салып; Журналистика кафедрасы іс-шараның ақпараттық имиджіне байланысты жұмыстар жүргізіп, интервью алып, газеттер таратты, пресс-релиздер таратты т.б.

Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті

Химия және ХТ кафедрасы: Лабораториялық эксперимент;География, туризм және су ресурстары: Топографиялық әдістерді көрсетіп;Экология кафедрасы: көрме;Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы: Көрме ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультеті

Факультет мамандықтары бойынша жетістіктер көрмесін ұйымдастырып; Факультет белсенділерінің бітіруші түлектермен жұмысы (мамандықтар бойынша ақпараттандыру, буклеттер тарату). English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстырды. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесіп. Факультет кітапханасымен, Иран мәдениеті орталығы, З.Қабдолов мұражайымен таныстырды.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 9

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 36

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.

Біздің міндет - балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету

14 Мар 2019 57

Осындай атаумен 1 наурыз - Азаматтық қорғаныс күнін атап өту мақсатында дәріс өткізілді.

Өзекті тақырып қозғалды

13 Мар 2019 63

Халықаралық әйелдер мерекесінің қарсаңында, корпоративтік оқыту орталығының ұйымдастыруымен университеттің әкімшілік басшылық қызметкерлеріне «Университеттің тұрақты даму бағдарламасы» атты семинар-тренинг өткізілді