«Ашық есік» күні өтті

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата-аналар, ұстаздар да қатысты.

Шара аясында университеттің әрбір факультеті шеберлік-сыныптарын, таныстырылымдар мен көрмелер өткізді. Экскурсия барысында талапкерлер ғылыми-оқу зертханаларын, оқу орталықтарын, мәдени спорт кешенін, стадион, музей, ктіапханалармен танысты. Қабылдау комиссиясы бітіруші түлектерді оқуға қабылдау ережелерімен таныстырып, емтихан тапсыру кезеңдері мен Кешенді тестілеу ережелерін түсіндірді. Ашық есік күніне Атырау қаласы аумағында орналасқан колледждерден 1000- ға жуық түлектер және Исатай ауданынан 190 түлек қатынасты.

Шара аясында университеттің әр факультеті шеберлік-сыныптарымен таныстырылымдар, көрмелер өткізді. Атап өтсек:

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Tinkercard онлайн симуляторы арқылы да жасалу жолдарын көрсетті; Ноутбукты ашып – шашып, операциялық жүйені, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсету; Логикалық элементтерді компьютермен модельдеу; Компьютерлік дизайн және анимация.

«Инновациялық білім беру» факультеті

Оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізді; Спорт алаңымен таныстыру, спортшы студенттердің спорттық дайындық сәтінен көрініс көрсетіп, Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстырды, арт терапия, психологиялық тренингтерді жүргізу жолдарымен таныстырды; М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін көрсетті.

Экономика және құқық факультеті

Инновациялық алаң Бизнес-инкубатор және коворкинг «i-Spacе» экскурсия жасап, Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсетті (Құқықтану мамандығы бойынша); Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті

Музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр университет мәдени-спорт кешенінің фойесінде музыкалық шығармалар ойнап; Бейнелеу өнері және дизайн кафедрасы студенттері мальберттер әкеліп, сурет салып; Журналистика кафедрасы іс-шараның ақпараттық имиджіне байланысты жұмыстар жүргізіп, интервью алып, газеттер таратты, пресс-релиздер таратты т.б.

Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті

Химия және ХТ кафедрасы: Лабораториялық эксперимент;География, туризм және су ресурстары: Топографиялық әдістерді көрсетіп;Экология кафедрасы: көрме;Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы: Көрме ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультеті

Факультет мамандықтары бойынша жетістіктер көрмесін ұйымдастырып; Факультет белсенділерінің бітіруші түлектермен жұмысы (мамандықтар бойынша ақпараттандыру, буклеттер тарату). English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстырды. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесіп. Факультет кітапханасымен, Иран мәдениеті орталығы, З.Қабдолов мұражайымен таныстырды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 8

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 38

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.