«Ашық есік» күні өтті

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата-аналар, ұстаздар да қатысты.

Шара аясында университеттің әрбір факультеті шеберлік-сыныптарын, таныстырылымдар мен көрмелер өткізді. Экскурсия барысында талапкерлер ғылыми-оқу зертханаларын, оқу орталықтарын, мәдени спорт кешенін, стадион, музей, ктіапханалармен танысты. Қабылдау комиссиясы бітіруші түлектерді оқуға қабылдау ережелерімен таныстырып, емтихан тапсыру кезеңдері мен Кешенді тестілеу ережелерін түсіндірді. Ашық есік күніне Атырау қаласы аумағында орналасқан колледждерден 1000- ға жуық түлектер және Исатай ауданынан 190 түлек қатынасты.

Шара аясында университеттің әр факультеті шеберлік-сыныптарымен таныстырылымдар, көрмелер өткізді. Атап өтсек:

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Tinkercard онлайн симуляторы арқылы да жасалу жолдарын көрсетті; Ноутбукты ашып – шашып, операциялық жүйені, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсету; Логикалық элементтерді компьютермен модельдеу; Компьютерлік дизайн және анимация.

«Инновациялық білім беру» факультеті

Оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізді; Спорт алаңымен таныстыру, спортшы студенттердің спорттық дайындық сәтінен көрініс көрсетіп, Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстырды, арт терапия, психологиялық тренингтерді жүргізу жолдарымен таныстырды; М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін көрсетті.

Экономика және құқық факультеті

Инновациялық алаң Бизнес-инкубатор және коворкинг «i-Spacе» экскурсия жасап, Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсетті (Құқықтану мамандығы бойынша); Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті

Музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр университет мәдени-спорт кешенінің фойесінде музыкалық шығармалар ойнап; Бейнелеу өнері және дизайн кафедрасы студенттері мальберттер әкеліп, сурет салып; Журналистика кафедрасы іс-шараның ақпараттық имиджіне байланысты жұмыстар жүргізіп, интервью алып, газеттер таратты, пресс-релиздер таратты т.б.

Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті

Химия және ХТ кафедрасы: Лабораториялық эксперимент;География, туризм және су ресурстары: Топографиялық әдістерді көрсетіп;Экология кафедрасы: көрме;Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы: Көрме ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультеті

Факультет мамандықтары бойынша жетістіктер көрмесін ұйымдастырып; Факультет белсенділерінің бітіруші түлектермен жұмысы (мамандықтар бойынша ақпараттандыру, буклеттер тарату). English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстырды. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесіп. Факультет кітапханасымен, Иран мәдениеті орталығы, З.Қабдолов мұражайымен таныстырды.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 12

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 139

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 108

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.