Пәндік олимпиаданың жеңімпаздары анықталды

Пәндік олимпиаданың жеңімпаздары анықталды

Пәндік олимпиаданың жеңімпаздары анықталды

2018 жылғы 21 сәуірінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында пәндік олимпиада өткізілді.

Олимпиада қорытындысы бойынша жүлделі орын алған 11 сынып оқушылары жоғары білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесіне сәйкес Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне қабылданады. Сәйкесінше бейіндік пәні бойынша 5В010200 - Бастауыш оқыту педагогикасы мен әдістемесі, 5В010100 - Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, 5В010900 - Математика, 5В011000 - Физика, 5В011200 - Химия, 5В011300 - Биология, 5В011800 - Орыс тілі мен әдебиеті, 5В011600 - География, 5В012200 - Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті, ІТ-мамандықтарына білім алуға университет гранты берілді.

Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында пәндік олимпиадаға барлығы 584 оқушы қатысты. Оның ішінде «Физика» пәні бойынша 68 оқушы, «Биология» пәні бойынша 175 оқушы, «Орыс тілі мен әдебиеті» пәні бойынша 45 оқушы, «Математика» пәні бойынша 87 оқушы, «Химия» пәні бойынша 32 оқушы, «География» пәні бойынша 126 оқушы, ІТ-мамандықтарына бойынша 51 оқушы мен колледж студенттері білім күштерімен сынасты.

 

Х.ДОСМҰХАМЕДОВ АТЫНДАҒЫ АТЫРАУ МЕМЛЕКЕТТІК УНИВЕРСИТЕТІНДЕ

2018 жылғы 21 сәуірдегі өткізген Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында пәндік олимпиаданың жеңімпаздары анықталды.

 

Физика пәні бойынша:

1 орын - Рахыметоллаева Айдана, Атырау облыстық дарынды балаларға арналған ұлттық гимназиясы. «5В011000- Физика» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Құби Ақжүніс, Атырау облыстық дарынды балаларға арналған ұлттық гимназиясы;

3 орын – Рахметуллина Арай, Атырау облыстық дарынды балаларға арналған ұлттық гимназиясы.

 

Биология пәні бойынша:

1 орын - Жолан Қуанышбек, Облыстық дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты. «5В011300- Биология» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Рызабек Айнагул, Махамбет ауданы Дуйсенғали Төленов атындағы орта мектебі;

3 орын - Жеткизгенова Сағира, Атырау қаласы №32 орта мектебі.

 

«Биология» пәні бойынша:

1 орын - Смағұлова Мөлдір, Атырау облыстық дарынды балдарға арналған ұлттық гимназиясы. «5В010100 – Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Бөлекбаева Гулдана, Атырау қаласы Жұмекен Нажмеденов атындағы №2 орта мектебі;

3 орын - Төреханова Айгерім, Атырау қаласы, Бесікті орта мектеп-интернаты.

 

«Биология» пәні бойынша:

1 орын - Нұреден Рысгүл Мауленқызы, Мақат ауданы, Бержан Қанатпаев атындағы орта мектеп. «5В010200 – Педагогикажәне бастауыш оқыту әдістемесі» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Махутова Альбина, Атырау қаласы, №16 Жапақ Қаражігітов атындағы мектеп-лицейі;

3 орын - Хамидоллаева Анар, Атырау қаласы, Сәбит Мұқановат №10 орта мектеп.

 

«Русский язык и литература» пәні бойынша:

1 орын - Панова Елена, Атырау қаласы, Үштілде оқытатын дарынды балаларға арналған мамандандырылған №30 мектеп-гимназиясы. «5В011800 - Орыс тілі және әдебиеті» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Саматова Алия Қабдолкакимқызы, Қажымұқан Қарашаұлы атындағы Сарайшық орта мектебі;

3 орын - Насанова Гүлмира Ербулатқызы, Құрманғазы ауданы Ақкөл орта мектебі.

 

«Математика» пәні бойынша:

1 орын - Тарихова Айгерім Талапқызы, Құрманғазы ауданы Абай атындағы орта мектеп. «5В010900- Математика» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Мұханғалиева Назгүл Жаңажолқызы Атырау қаласы Еркінқала орта мектебі;

3 орын - Сәрсен Жанна Берікқызы, Қажымұқан Қарашаұлы атындағы Сарайшық орта мектебі.

 

«Химия» пәні бойынша:

1 орын - Уралов Еркебұлан, Исатай Тайманов атындағы орта мектебі. «5В011200- Химия» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Меняйло София, Атырау қаласы, №16 Жапақ Қаражігітов атындағы мектеп-лицейі;

3 орын - Жұмабаева Зарина Төлеуқызы, Қажымұқан Қарашаұлы атындағы Сарайшық орта мектебі.

 

География пәні бойынша:

1 орын – Сисенов Әділ, Облыстық дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты. «5В011600- География» мамандығының грант жеңімпазы;

2 орын - Қуандықов Султан, Облыстық дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты;

3 орын - Өтежанов Жаслан, Атырау қаласы, №7 Мұхтар Әуезов атындағы орта мектеп.

 

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018 жылғы 21 сәуірінде өткізілген Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің оқушылары мен колледж студенттері арасындағы «CompArt-2018» олипиадасының ІТ-мамандықтары бойынша жеңімпаздары.

 

1 орын - Байбатырулы Манарбек, Атырау қаласы, Транспорт және коммуникация колледжі. 5В070400 - Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету мамандығының грант жеңіпмпазы;

2 орын - Жексенғалиев Ернар Ерболатұлы, Исатай Мирас Нұрланұлы, Музафар Мұрадым Уалитханұлы. Атырау қаласы, Каспий өңірінің қазіргі заманғы колледжі;

3 орын - Өткелбаев Нұрдаулет Серікұлы, Срымов Арсель Артурович, Қалиев Бек Бауыржанұлы. Атырау қаласы, №16 Жапақ Қаражігітов атындағы мектеп-лицейі.

Аталған іс-шара студенттік өзін-өзі басқару апталығымен тұспа-тұс келді. Студенттер осы олимпиаданы жоғарғы деңгейде өткізілуіне барын салды.

 

Дамира Қартанбай,
Химия мамандығының 1 курс студенті



a


ПІКІРЛЕР

Тізімге қайта оралу

«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

11 Окт 2018 16

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Жұмазия Ғазизқызы мерейлі 60 жаста!

11 Окт 2018 25

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Көптілді білім беру факультетіне қарасты «Қазақ тілі мен әдебиеті» кафедрасының аға оқытушысы Жұмазия Ғазизқызы мерейлі 60 жасқа толды.

Бизнес-сұхбат

11 Окт 2018 14

28 қыркүйекте Атырау облысы бойынша «Даму» Кәсіпкерлікті дамыту Қоры аймақтық филиалында «Бизнес-Фитнес» жобасы аясында  ұйымдастырылған тәжірибелі кәсіпкер, «АлиДан Медикал» ЖШС директоры, «Республикалық Медициналық Академия»  ЖШС АФ директоры,  Атырау облысы бойынша «Қазақстан Стоматологиялық Ассоциациясы» төрағасы, профессор, Рhd доктор Тишбаев Құрал Мұратұлымен бизнес сұхбаттасу кеші өтті.    

«Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру барысында өңірлік сарапшылар кеңесінің отырысы өтті

9 Окт 2018 37

8 қыркүйек күні  Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру бойынша өңірлік Сарапшылар Кеңесінің отырысы өтті.  

Сұлулық әлемді құтқарады

8 Окт 2018 25

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында «Әлемдік дағдарыстағы суретшілердің ролі және одан шығу жолдары » тақырыбындағы симпозиум болып өтті.