2017 жылы университетіміздің жеткен жетістіктері

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 2017 жылғы жоспарына сай атқарылған ауқымды іс-шаралардың өз нәтижесін бергені анық.

Биылғы жыл университетіміз көптеген жетістіктерге жетті: Білім министрлігінен 520 - білім гранты, 158- облыс әкімі гранты, 82-серпін гранты бөлінді, сегіз түлек «Алтын белгі» иегерлері студент қатарына қабылданды, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында университеттің ғылыми орталықтары Атырау облысының әкімшілігіне 17 жоба ұсынылды, оқу орнымыздың ғылыми-зерттеу бағытындағы жұмыстарын дамыту үшін көптеген шетел университеттерімен тығыз байланыс орнады. Мемлекеттік университеттер Ассоциациясы аясында Каспий маңы мемлекеттері - Ресей, Иран, Әзірбайжан, сондай-ақ АҚШ, Ұлыбритания, Түркия елдерімен қарым-қатынас орнатылды. 11-13 қазан аралығына жоспарланған «Ақылдарды тоғыстырып, байланыстарды нығайту» атты Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясының мерейлі ХХ Бас Ассамблеясы және Қазақстан жоғары оқу орындары ректорларының басқосуы өтті. Университет ғалымдары мен кәсіпорындардың бірлесе қызмет етуі аясында тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізіліп: «Тексан Қазақстан» ЖШС және шетелдік ғалымдармен бірлесіп, «жасыл энергетиканың» екі қондырғысын жасады. Бұл-айналып тұратын шатыры мен энергетикалық ағашы бар күрке.  Университетімізде орын алған тағы бір жақсы жаңалықтардың бірі «ENGLISH ONLY SPACE» - екі компоненттен тұратын, ағылшын тілін үйренуге арналған инновациялық кешен және  «I SPACE» - студент жастарға және қала тұрғындарына кәсіпкерлік мәдениетті және дағдыларды қалыптастыруға, стартаптарды іске қосуға және жаңа компаниялардың дамуының бастапқы кезеңінде өсуіне ықпал етуіне бағытталған, университет қызметінің инновациялық нысаны, коворкинг алаңы сынды орталықтарының ашылуы, бүкіл әлем бойынша сараланатын UI Green Metric Халықаралық рейтингінде 619 жоғары оқу орындары арасынан 378 орын иелендік. Қоғамдық және саяси қайраткерлер, облыстық халықаралық бірлестіктің мамандары мен кәсіп пен ғылым өкілдерінен тұратын сыйлықтың ұйымдастыру комитеті халықаралық «Таным» сыйлығының Диплом және естелік белгісімен университет ректорымыз А.Талтенов марапатталды.  7 желтоқсан күні Алматы қаласында өткен Қазақ Спорт және Туризм Академиясының республикалық «Спорт жұлдыздары» журналы мен Қазақ Спорт Туризм академиясының ұйымдастыруымен тұңғыш рет өткізілген «Жыл үздіктері-2017» салтанатты шарасында спорт кафедрасының оқытушылары мен студенттері «Үздік спорттық кафедра», «Жоғары оқу орнының үздік дене шынықтыру пәні мұғалімі», «Үздік паралимпиада спортшысы» номинацияларымен марапатталды.  Үш ғалымымыз - Бірінші проректор - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор А.С.Шилібекова, т.ғ.д., профессор Ә.Мұқтар, б.ғ.д., С.Сағындыкова,  мемлекеттік ғылыми стипендия иегері болды.

Университет ректоры Абзал Талтенов Жаңа жыл қарсаңында ұйымдастырылған мерекелік кеште әрбір маңызды шаралардың басы-қасында жүрген университет проректорлары мен қызметкерлерін және барлық факультет ұжымына зор ықылас білдіріп, шығармашылық табыс тіледі.

Жаңа жылдық кеште университетіміздің жыл үздіктері анықталып, ақшалай сертификаттар мен алғыс хаттар табысталды.

«2017 жылғы АМУ үздік ғалымы» номинациясы
Насыров Рахметулла

«2017 жылғы АМУ project-manager» номинациясы
Султанова Зумрат Габитовна

«2017 жылғы АМУ үздік куратор» номинациясы
Ералиева Айымгул Алдабергеновна

«2017 жылғы АМУ үздік факультет» номинациясы
Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

«2017 жылғы АМУ үздік кафедра» номинациясы
Дене тәрбиесі және алғашқы әскери дайындық кафедрасы

«2017 жылғы АМУ үздік спорт ойыншысы (ерлер)» номинациясы
Мухамбеталиев Амантай Камиевич

«2017 жылғы АМУ үздік спорт ойыншысы (әйелдер)» номинациясы
Мурзагалиева Софья Абляевна

«2017 жылғы АМУ үздік құрылымдық бөлімше» номинациясы
Академиялық мәселелер жөніндегі департамент

Арайлым НАРЕШОВА

Медиа-қызмет орталығының маманы

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 4

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 9

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 72

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 80

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 103

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.