2017 жылы университетіміздің жеткен жетістіктері

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 2017 жылғы жоспарына сай атқарылған ауқымды іс-шаралардың өз нәтижесін бергені анық.

Биылғы жыл университетіміз көптеген жетістіктерге жетті: Білім министрлігінен 520 - білім гранты, 158- облыс әкімі гранты, 82-серпін гранты бөлінді, сегіз түлек «Алтын белгі» иегерлері студент қатарына қабылданды, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында университеттің ғылыми орталықтары Атырау облысының әкімшілігіне 17 жоба ұсынылды, оқу орнымыздың ғылыми-зерттеу бағытындағы жұмыстарын дамыту үшін көптеген шетел университеттерімен тығыз байланыс орнады. Мемлекеттік университеттер Ассоциациясы аясында Каспий маңы мемлекеттері - Ресей, Иран, Әзірбайжан, сондай-ақ АҚШ, Ұлыбритания, Түркия елдерімен қарым-қатынас орнатылды. 11-13 қазан аралығына жоспарланған «Ақылдарды тоғыстырып, байланыстарды нығайту» атты Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясының мерейлі ХХ Бас Ассамблеясы және Қазақстан жоғары оқу орындары ректорларының басқосуы өтті. Университет ғалымдары мен кәсіпорындардың бірлесе қызмет етуі аясында тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізіліп: «Тексан Қазақстан» ЖШС және шетелдік ғалымдармен бірлесіп, «жасыл энергетиканың» екі қондырғысын жасады. Бұл-айналып тұратын шатыры мен энергетикалық ағашы бар күрке.  Университетімізде орын алған тағы бір жақсы жаңалықтардың бірі «ENGLISH ONLY SPACE» - екі компоненттен тұратын, ағылшын тілін үйренуге арналған инновациялық кешен және  «I SPACE» - студент жастарға және қала тұрғындарына кәсіпкерлік мәдениетті және дағдыларды қалыптастыруға, стартаптарды іске қосуға және жаңа компаниялардың дамуының бастапқы кезеңінде өсуіне ықпал етуіне бағытталған, университет қызметінің инновациялық нысаны, коворкинг алаңы сынды орталықтарының ашылуы, бүкіл әлем бойынша сараланатын UI Green Metric Халықаралық рейтингінде 619 жоғары оқу орындары арасынан 378 орын иелендік. Қоғамдық және саяси қайраткерлер, облыстық халықаралық бірлестіктің мамандары мен кәсіп пен ғылым өкілдерінен тұратын сыйлықтың ұйымдастыру комитеті халықаралық «Таным» сыйлығының Диплом және естелік белгісімен университет ректорымыз А.Талтенов марапатталды.  7 желтоқсан күні Алматы қаласында өткен Қазақ Спорт және Туризм Академиясының республикалық «Спорт жұлдыздары» журналы мен Қазақ Спорт Туризм академиясының ұйымдастыруымен тұңғыш рет өткізілген «Жыл үздіктері-2017» салтанатты шарасында спорт кафедрасының оқытушылары мен студенттері «Үздік спорттық кафедра», «Жоғары оқу орнының үздік дене шынықтыру пәні мұғалімі», «Үздік паралимпиада спортшысы» номинацияларымен марапатталды.  Үш ғалымымыз - Бірінші проректор - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор А.С.Шилібекова, т.ғ.д., профессор Ә.Мұқтар, б.ғ.д., С.Сағындыкова,  мемлекеттік ғылыми стипендия иегері болды.

Университет ректоры Абзал Талтенов Жаңа жыл қарсаңында ұйымдастырылған мерекелік кеште әрбір маңызды шаралардың басы-қасында жүрген университет проректорлары мен қызметкерлерін және барлық факультет ұжымына зор ықылас білдіріп, шығармашылық табыс тіледі.

Жаңа жылдық кеште университетіміздің жыл үздіктері анықталып, ақшалай сертификаттар мен алғыс хаттар табысталды.

«2017 жылғы АМУ үздік ғалымы» номинациясы
Насыров Рахметулла

«2017 жылғы АМУ project-manager» номинациясы
Султанова Зумрат Габитовна

«2017 жылғы АМУ үздік куратор» номинациясы
Ералиева Айымгул Алдабергеновна

«2017 жылғы АМУ үздік факультет» номинациясы
Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті

«2017 жылғы АМУ үздік кафедра» номинациясы
Дене тәрбиесі және алғашқы әскери дайындық кафедрасы

«2017 жылғы АМУ үздік спорт ойыншысы (ерлер)» номинациясы
Мухамбеталиев Амантай Камиевич

«2017 жылғы АМУ үздік спорт ойыншысы (әйелдер)» номинациясы
Мурзагалиева Софья Абляевна

«2017 жылғы АМУ үздік құрылымдық бөлімше» номинациясы
Академиялық мәселелер жөніндегі департамент

Арайлым НАРЕШОВА

Медиа-қызмет орталығының маманы

21 Сен 2018 31

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 45

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 62

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 82

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

ҚР Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы Атырау университетінде

17 Сен 2018 5

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде студенттерге арналған Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті- Елбасы кітапханасының «Рухани жаңғыру: Болашаққа бастар жол» атты семинар тренингі өтті.